Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 05-09-11, 16:24
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos140670 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Γιωργο το ξερω για τα παγκασιους και το επομενο βημα μου ειναι να τα δωσω,καπου αλου,οπως το ξερω και για τα οσκαρ οτι ειναι μικρο το μεγεθος του ενυδρειου για τετοια ψαρια....αλλα δεν μπορω χωρις οσκαρ,ειναι η αδυναμια μου,τα υλικα που εχω στα φιλτρα ειναι στο επιδαπεδιο εχω απλο χαλικι (πετραδακια),στο fluval 404 εχω βαλειδυο σφουγκαρια που τα ειχε στα πλαγια και απο κατω προς τα πανω στην θηκη 4 εχω μακαρονι χοντρο με βιοσφαιρες(αστερια) στην 3 και 2 φισοστραντ και στην 1 πλαστικη πρασινη μπετονια(βιολογικο υλικο),στα 2 τετρα ex 600 εχει στην 3 θεση χοντρο μακαρονι στη 2 βιομπαλες και στην 1 χοντρο μαυρο σφουγκαρι και ψυλο ασπρο υαλοβαμβακα ,ελπιζω με αυτα τα υλικα να πετυχαινω μια καλη φιλτρανση ποια ειναι η γνωμη σας;και ποια κατα τη γνωμη σας ειναι το καλητερο βιολογικο φιλτρο,γιατι δεν θελω να βαλω ανθρακα,φοβουμενος τις τρυπες στο κεφαλι
Οσο αφορα τα οσκαρ θα μεγαλωσουν τοσο πολυ που θα δεις και ο ιδιος οτι θα πρεπει να μεταφερθουν σε μεγαλυτερο ενυδρειο! Αν δε μπορεσεις να παρεις ενα θα αναγκαστεις να τα δωσεις και αυτα και αργοτερα (πιστεψε με θα σου ειναι πολυ δυσκολο μια που θα εχεις συνδεθει ακομα πιο πολυ μαζι τους) ....
Αποψη μου απο βιολογικο υλικο σε σχεση αποδοσης τιμης ειναι το σιποραξ!
Ο ανθρακας δεν εχει σχεση καμια με τις τρυπες στο κεφαλι ... γνωμη μου ειναι καλο να βαλεις ανθρακα σε τετοιο ενυδρειο!
Τα χαλικακια που λες εννοεις οτι εχεις φιλτρο βυθου??

Καλο ειναι να επισημανουμε οτι υαλοβαμβακας ΔΕ μπαινει στο φιλτρο (θα ειναι καταστρεπτικο) μονο ειδικο ενυδρειακο βαμβακι ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01591 seconds with 11 queries