Θέμα: tiger barbs! help!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-09-11, 16:50
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το seriouslyfish δινει ελαχιστα 85 λιτρα αλλα αν βαλεις οτι καθαρα θα ειναι πολυ λιγοτερα καλυτερα να ειναι σε 100 λιτρο οπου καθαρα θα βγαινουν γυρω σε αυτα τα λιτρα που προτεινονται!
Nαι καταλαβα, μιλαει για καθαρα λιτρα λοιπον, γιατι και εγω το ειδα το 85 και λεω, μου λες 100 για να τους προσφερουμε και κατι παραπανω.....α0χα0χ0.

Απλα επειδη εχω κακη εμπειρια μιας και πηρα τα zebra danio για το ενυδρειο μου βαση προφιλαδικου που ελεγε 40 λιτρα και ενυδρειο με 40 μηκος και εγω ειχα 40κατι λιτρα καθαρα και 50 μηκος αλλα τελικα θελουν παραπανω μηκος ενυδρειου απο 70 εκατοστα και πανω ας πουμε, οπως τα βλεπω να κινουνται και ετσι τα εδωσα και ετσι θα πρεπει καποια στιγμη να δωσω και τους γονους τους που μεγαλωνω ή να φτιαξω μεγαλυτερο ενυδρειο.

Aπο περιεργια παω να δω ποσα λιτρα και τι διαστασεις ενυδρειου προτινει για τα zebra danio το seriouslyfish.

Εdit:
60cm δινει μηκος οποτε ενταξει, σε σχεση με το 40 εκατοστα που ειχα δει ειναι πολυ καλυτερα. Καλα για τα λιτρα που δινει 70 πιστευω ειναι πολυ καλο. Εχεις δικιο, ειναι σωστο προφιλαδικο.

Συγνωμη να ζητησω και απο το φιλο μας για το offtopic.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01344 seconds with 11 queries