Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-08-11, 19:15
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντωνης Πατρα Εμφάνιση μηνυμάτων
....... και το συμαντικοτερο.. δεν εχω την μεγαλη οικονομικη ανεση για πολλα λιπασματα και σπανια ακριβα φυτα .. θελω κατι απλο ..κατι σαν... να σας συνεπαρω λιγο??
1η σκεψη ..φανταζομαι ενα λιβαδι απο "γκαζον" οπου θα ξεπροβαλουν τα πχ:νεον μεσα απο μια συσταδα ψηλων φυτων..αντε να υπαρχει αλλο ενα κοπαδακι στην αντιθετη πλευρα απο κατι αλλο...
2η σκεψη κιχλιδες με αμμο και πετρες (απλο και οικονομικο πιστευω..)
3η σκεψη malawi .. πετρες υποστρωμα λιγα φυτα..
4η σκεψη tanganyika...

* κατι σημαντικο.. δεν εχω Α/Ο και θελω οι επιλογες μου θελω να ειναι για νερο βρυσης...
-------------------------

τι θα με δυσκολεψει εννοεις? το υψος το κανονιζω γιατι ακομα δεν εχω κοψει τζαμια.. αλλα απο θεμα πιεσης θα εχω προβλημα εννοεις?
1. Γκαζον σε 70 εκ υψος ενυδρειο?
Ξερεις ποσα βατ λαμπες θελεις για να φτασει εκει κατω το φως?
Μη αναφερω μπουκαλες διοξειδιο πεχα-κοντρολερ, λιπανση κλπ
Το γκαζον απλα ξεχνα το.
2. Κιχλιδες με απο και πετρες ειναι εννοεις αμερικανες σε στυλ οσκαρ?
3. Υπστρωμα λιπανσης δεν χρειαζεται στο μαλαουι. Εκτος κι αν εννοεις την αμμο ως υποστρωμα.
4. Λιγο πιο δυσκολο απο μαλαουι.


Κοιτα η ΑΟ ειναι ενα εργαλειο που χρειαζεται στα περισσοτερα ενυδρειο που δεν θελουμε να ανεβαινει η σκληροτητα και το πεχα (ακομα και για αναπληρωση του εξατμιζομενου νερου μονο ειναι χρησιμη και βγαζει τα λεφτα της που ειναι πλεον πολυ λιγα μπροστα στα εξοδα που εχει ενα ενυδρειο 800 λιτρων).


Δεν καταλαβα τι εννοεις με το θεμα πιεσης κλπ στο τελος
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 10 queries