Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-08-11, 16:16
sefis Ο χρήστης sefis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Περιοχή: Marousi,Athens
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

Λοιπον,εχω καταρχιν 3 μπετονακια,στα οποια στα 2 βαζω νερο απο Α/Ο και βρυσης 50-50% μια εβδομαδα πριν την αλλαγη και τα αφηνω με ανοιχτα τα καπακια μεσα στο δωματιο που ειναι το ενυδρειο.Στο αλλο μπετονακι βαζω νερο μονο απο Α/Ο και το οποιο χρησιμοποιω μονο για να γεμιζω νερο στο ενυδρειο απο τις εξατμισεις που εχω καθημερινα.Οταν ερχεται καθε εβδομαδα η αλλαγη(καθε παρασκευη κανω) σταματαω το φιλτρο,παιρνω τα 2 μπετονακια που ειχα βαλει νερο απο την προηγουμενη εβδομαδα,τα ριχνω μεσα στο ενυδρειο και μετα βαζω το αντοχλωριο.Ετσι την κανω.Μετα ξαναγεμιζω νερο στα μπετονακια(50-50)οπως προειπα και τα αφηνω στο δωματιο μεχρι την επομενη αλλαγη.Επισης για τον βυθο που με ρωτησες ειχα κανει 2 φορες αλλαγη τους 2 προηγουμενους μηνες,οπου η τελευταια ηταν και μεγαλη αλλαγη μετακομιζοντας καποια φυτα.Μηπως επηρεαστηκαν?Αλλα εγω απορω με το αλλο:Πες οτι επηρεαστηκαν τα cardinal,τα ramirezi οπου υποτιθεται οτι ειναι πολυ πιο ευαισθητα γιατι δεν παθανε τιποτα?Ισως αυτη η επισημανση που κανω να ειναι και βλακεια αλλα απλα την λεω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01661 seconds with 11 queries