Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-08-11, 13:03
sefis Ο χρήστης sefis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Περιοχή: Marousi,Athens
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή Τι να συμβαινει αραγε???????????

Καλησπερα σας.Καταρχιν αυτο που συμβαινει δεν ηξερα καν που επρεπε να το ποσταρω οποτε εκρινα οτι εδω ηταν το καταλληλο θεμα.Εδω και 4 μηνες εχω στο φυτεμενο ενυδρειο μου 1 ζευγαρι ramirezi,8 cardinal tetra,1 ancistrus,3 oto.Το ενυδρειο μου ειναι 70 λιτρα.Εδω και 1 μηνα περιπου εχω βγαλει το θυληκο ramirezi για να το βαλω σ ενα αλλο ενυδρειο και εχει μεινει το αρσενικο με ολα τα υπολοιπα ψαρια.Απο εδω και περα εχει αρχισει το εξης.Καθε 3-4 μερες χανω και απο ενα cardinal χωρις λογο και αιτια τουλαχιστον που να φανταστω εγω.Απο τα 8 cardinal ειχα μεινει με τα 5 με τα διαστηματα που σας εγραψα να ψοφαει και καθε ενα ανα 3-4 μερες.Μετα τα αντικατεστησα περνωντας αλλα 3 τα οποια τα εχω χασει παλι.Σημερα ομως ειδα κατι παραξενο.Ψοφωντας αλλο ενα cardinal το οποιο το ειδα χθες αρα εγινε απο το απογευμα και μετα,το ειδα κομμενο στη μεση(φαγωμενο) και την ωρα που το εβγαζα με την αποχη το δαγκωνε το ramirezi.Πειτε μου τι να γινετε?Πως γινετε να χανω μονο τα cardinal και οχι τα αλλα?Μηπως τους γινετε επιθεση?Τα οτο ομως που ειναι πιο μικρα γιατι δεν τα χανω?Δεν ξερω,με στεναχωρει ολο αυτο γιατι να χανονται ετσι αδικα?Εσεις τι λετε?Μηπως το ancistrus τα ενοχλει?Η διατροφη τους ειναι πλουσια παντως,δεν ειναι πεινασμενα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 10 queries