Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 23-07-11, 19:10
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas Εμφάνιση μηνυμάτων
1. δηλαδή με νερό Α/Ο και τέτοιες σκόνες μπορούμε να κάνουμε αλλαγές ελεύθερες απο ύποπτα συστατικά!!!!!!!!!

2. και τι λέει απο κόστος αν θές να έχεις ας πούμε 10Gh και 10Kh?

3. άλλος τρόπος εκτός ενυδρειακών προιόντων υπάρχει?
όπως ας πούμε κάνουμε με τα λιπάσματα που δεν αγοράζουμε τα έτοιμα ενυδρειακά αλλά φτηνότερα απο γεωπονικά καταστήματα
1. Θεωρητικα ναι.
Πρακτικα, η αποψη μου ειναι οτι δεν μπορουν οι σκονες να αναπληρωσουν τις ουσιες που μπορει να βρεθει σε φρεσκο "ζωντανο" νερο οπως της βρυσης, που ομως μπορει να περιεχει και τις αλλες βλαβερες ουσιες, απο τις οποιες προσπαθουμε να προφυλακτουμε φιλτραρωντας με ΑΟ.

2. Οσο πιο ψηλα θες να ανεβασεις τις τιμες αυτες τοσο πιο πολλες "σκονες" χρησιμοποιεις και τοσο ανεβαινει το κοστος.

3. Σιγουρα υπαρχουν, αλλα πρεπει να ξερει καποιος τις ακριβεις δοσολογιες απο καθε συστατικο, οπως κανουν οι εταιρειες που βγαζουν τις "σκονες" και που ακομα κι αυτες τις επιστημονικα ας πουμε ψαγμενες εγω προσωπικα δεν ειμαι σιγουρος οπως ειπα οτι αναπληρωνουν το "ζωντανο" νερο.

Σιγουρα ομως, απο το "ζωντανο" φρεσκο νερο δικτυου ή πηγης κλπ που περιεχει βλαβερες ουσιες, το νερο ΑΟ ειναι καλυτερο, ακομα και αν ειναι υποπτο ως "ημιτελες".
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01915 seconds with 11 queries