Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 28-09-04, 16:22
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Κερκυρα

Αγαπητε συναδελφε Νικο γεια και χαρα κι απο εμενα. Οταν προτοξεκινισα να ασχολουμε με το χομπι , το προτο μου ενυδρειο ηταν ενα 200λιτ. στο οποιο μεσα ειχα κι ενα ζευγαρι μπριχαρντι. Παρολο πυ ειπιρχαν κι αλλα ψαρια μεσα αυτο δεν τα εμποδισε καθολου να αρχισουν να αναπαραγοντε. Στο ενυδρειο μου για ιποστρομα ειχα αμο , η συμπεριφορατους ηταν οπος την περιγραφεις εσκαβαν τριπες κατο απο ενα συκεκριμενο βραχο και παραφιλαγαν την περιοχιτους . Μετα που ευτιαξα ποιο μεγαλο ενυδρειο χορισα τα ψαρια μου και τα μπριχαρτι και καποια αλλα ιδοι της λιμνης τανγκανικα τα αφισα στο 200λιτ. Στην προτη γενα εκαναν 10 μικρα καθε δυο μινες γενουσαν ξανα καθε φορα γενιοντουσαν ολο και περισοτερα . Τα ποιο μεγαλα προστατευαν τα ποιο μικρα η ζωη τον αλων ψαριων ειχε γινει κολαση δεν μπορουσαν να κικλοφορισου στο ενυδριο μεχρι και ο γλιφτις πεθανε απο την πινα και τις δαγκονιες. Μου ειχε μινει ενα καλβους το οποιο δεν εβγενε σχεδον ποτε απο τη φολιατου ,στο τελος το λιπιθηκα και το εβαλα στο μεγαλο με τα μαλαουι.Οταν ο πλιθισμος αυξθικε πολυ, μιλαμε οτι καθε γενα ευτανε τα 100 , οι γονοις αρχισαν να ξεπαστρεβουν τα ποιο μεγαλα, σχεδον καθε μερα σκοτοναν κι ενα ,το περιεργο ειναι οτι στο μακαβριο αυτο γεγονο λαβεναν μερος και τα ιδια του τα αδελφια της ιδιας γενας, το σιμερινο θιμα μπορι την προιγουμενη μαζι με τα αδελφακια του και τους γονεις να ειχαν ξεπαστρεψει καποιο αλο. Ηταν πολυ φρικτος θανατος το κινιγουσαν σε ολο το ενυδρειο αφου ειχε πλεον εξαντλιθει απο το κινιγι αρχισε το ανελειτο δαγκομα μετα δοντια τους οι γονεις το τριπουσαν σε ολο του το σομα, καποια στιγμη επιτελους το κακομιρο ξεψιχουσε, αυτα τα σκασμενα δεν σταματουσαν το ετρογαν και αφιναν το κεφαλι. Στο τελος δεν πιγενε αλο αυτη η ηστορια μια ωρεα προια τα πακεταρισα και τα εστιλα στην Αθηνα και ισιχασα . Σε κανα χρονο θα δεις στην πραξη αυτα που σου περιεγραψα.
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01941 seconds with 10 queries