Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 06-07-11, 23:05
Το avatar του χρήστη billias
billias Ο χρήστης billias δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-05-2011
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 250
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Belafode Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο φίλε μου πολύ όμορφα... Ενδιαφέρομαι και εγώ για 2 τέτοια μικρά... Μπορείς να μας πεις σε τι συνθήκες τα κρατάς...??? Με τι εξοπλισμό...??? Και ποιες είναι οι ρουτίνες σου...???
οι συνθηκες αλλαζουνε αναλογα το μεγεθος(αλλιως τα μικρα αλλιως τα μεγαλα) ενδυκτικα θα σου πω τα νεογνα μεγαλωσαν σε ενα ενυδρειο diy 50χ40χ20 με την στερια να λιαζωνται με 2 λαμπες θερμανσεις και uv αναμενες 12 ωρες, ενα εσωτερκιο φιλτρο,θερμοστατη τον χειμωνα και καπακι ωστε ειδικα την νυχτα να δημιουργητε υγρασια (aqua-terrarium) οι ρουτηνες αλλαγη νερου περιπου του μησου μια δυο φορες εβομαδιαια και καπου καπου εξ ωλοκληρου καθαρισμα ολα εξαρτωνται απο την τροφη και την ποσοτητα οταν τρωνε λαχανικα γινετε χαμος...προετημασια νερου σε μπετονακια με ειδικο αντιχλωριο και επιπροσθετε βιταμηνες στο νερο ...και στην τροφη οπως και συμπληρωμα ασβεστιου και βιταμηνης d3 στην τροφη ....στις πιο μεγαλες μεγαλωνει το ενυδρειο και εχω εξ φιλτρο ....
ευχαρηστω για τα καλα σου λογια ειναι ημερες τρωνε απο το χερι οπου μας βλεπουν μας ακολουθαν δεξια αριστερα χαμος αλλα περναμε πολλες ωρες καθε μερα μαζι τους
οτι πιο σιγκεκριμενο με ρωτας
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_1598.jpg
Εμφανίσεις:  1335
Μέγεθος:  81,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00115.jpg
Εμφανίσεις:  1210
Μέγεθος:  42,1 KB  
__________________

Ο καλός χομπίστας είναι υπεύθυνος χομπίστας!!
Η ημιμάθεια ….. χειρότερη της αμάθειας !!
Η άγνοια σκοτώνει...
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54431
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01667 seconds with 12 queries