Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 21-06-11, 17:03
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsagos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο σου πάντως! Αλλοι προσπαθούν και προσπαθούν ....

Ελπίζω όλα να πάνε καλα!

ΥΓ και τα φυτακια μια χαρα τα βλέπω!
Tα φυτακια την παλευουν ακομα χωρις κανενα λιπασμα τυπου flourish κλπ, αν και το μονο μετριο ειναι η carolianna, ολα τα αλλα ειναι ευκολα. Βεβαια κατω απο το flurite red εχω και ενα κιλο jbl υποστρωμα, οποτε κατι απο συστατικα που θελουν τα φυτα θα ειχαν. Ισως να εχουν ξεκινησει να βγαζουν λιγη αλγη πανω τους, σαν τριχες λευκες-διαφανες. Οχι η carolianna αλλα οι υδροφυλλες, αν το λεω σωστα. Και τα φυλλα τους εχουν λιγη βρωμα πανω σαν καφε στιγματα, αλλα μαλλον ειναι χωμα απο το υποστρωμα της seachem. Ηταν και καλυτερα τα φυτα απο θεμα στησιματος, αλλα μερικα ξεριζωθηκαν στη προσπαθεια να πιασω με την αποχη τα ζεβρακια που ειχα και τα εδωσα. Μεχρι και την ριζα και την πετρα εβγαλα απο το ενυδρειο, για να τα πιασω.

Eδω και μερικες φωτογραφιες απο τις υδροφυλλες που ειναι αριστερα μπροστα στο ενυδρειο και εχουν βγαλει αυτο που λεω ''τριχιτσες'' ωστε αν μπορειτε να μου πειτε τι ειναι. Στην τελευταια φωτογραφια, φαινεται και το υποστρωμα που εχει βγαλει κατι σαν παχνη καφε. Αν μπορειτε να διακρυνετε και να καταλαβετε τι ειναι, να μου πειτε.






Συγνωμη για το offtopic.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01648 seconds with 10 queries