Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 18-06-11, 22:29
Το avatar του χρήστη kesanis
kesanis Ο χρήστης kesanis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 456
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από \/ag Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα λεγόμενα του kesani,και αφού τα 760λ/ω(ας πω και 450 αν του κόψουμε σχεδόν τα μισά) του eheim 2042 είναι οριακά για ενυδρείο 50 λίτρων,πάρε ένα fluval 405 να το έχεις και για το επόμενο ενυδρείο σου...

Φίλε kesani απλά προσπάθησε να μην είσαι εριστικός...φιλικά στο λέω!ας με διόρθωνες αντί να πέταγες ύπουλα μπηχτή!Πραγματικά πιστεύεις οτι ένα ενυδρειάκι 50λίτρων χρειάζεται ΤΗΝ φίλτρανση;;ας μην προσπαθεί ο καθένας να το παίξει πιο έξυπνος απτον άλλον..απόψεις λέμε και γνώμες πάνω σε αυτά που γνωρίζουμε!και πιστεύω αυτό που του είπα και του πρότεινα δεν ήταν κάτι λάθος..αν είναι έτσι να παίρνουμε φίλτρα 2πλάσια και 4πλάσια από αυτά που χρειαζόμαστε και να κλείνουμε τα βανάκια...
Στραβά το πήρες το όλο θέμα.

Δεν πέταξα καμιά "ύπουλη μπηχτή". Το eccopro 300 έχει όντως χαμηλή ροή (δεν το λέω μόνον εγώ αυτό αλλά και πολλοί άλλοι), η οποία περιορίζεται ακόμα περισσότερο λόγω των υλικών.

Ούτε εριστικός, ούτε ισχυρογνόμων είμαι. Απλά όταν κάτι το έχω και το βλέπω, ε πως να το κάνουμε.... Αφού το βλέπω!!

Ότι θέλετε όμως, δεν θα το συνεχήσω. Έχει λοιπόν 750 λίτρα ροή και κάδο με 3.6 λίτρα υλικό. Κάνει για 200+ λίτρα ενυδρείο και όλα καλά!

Αυτά!



EDIT: Για το γελιο και μόνο, όντως για το 120άρι μου, έχω πάρει ένα fluval 305.
__________________
Ποτέ μην λογομαχείς μ' έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του όπου και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries