Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 17-06-11, 20:58
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω μαζι σου αλλα εχεις λιγα φυτα οποτε και λιγοτερη αλγη εμενα εχει τρελαθει..εχω και τα κορυντορας που κανουν ανω κατω το χωμα και γινετε ενας ψιλοχαμος..το συγκεκριμενο φιλτρο δεν εχει πολυ μεγαλο καδο για βιολογια σε σχεση με αυτο που θελω να βαλω..οσο για τα ραμιρεζι πιστευω θα ειναι κομπλε 2 σε ενα 60λτρο και με ενα κοπαδακι κορυντορας
To ανεφερα και πιο πανω

Δεν παω να συγκρινω το κρεμαστο φιλτρο 2041 με το ecco 300 που λες. Και το οτι πεφτει η ροη στα μισα σε συμφερει, οπως καταλαβες και μονος σου. Εγω απλα σχολιασα αυτο που λες το οτι δεν θα εβλεπες διαφορα. Και κατι ακομα, η αλγη που κολλαει στο θεμα με το φιλτρο? Απλα δεν ξερω, μη παρεξηγηθω. Και εγω εχω υποστρωμα seachem που βγαζει και εκεινο χωμα αλλα δεν εχω κορυντορας να το σκαβουνε... και ευτυχως για να φυτευω εχω παρει τσιμπιδα και δεν σηκωνεται χωμα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από \/ag Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή και μόνο η πίεση που βγαίνει το νερό απτον σωλήνα με τα 600λ/ω(του παραδείγματος μας) και των 750λ/ω του φίλου δεν είναι πολλά για έναν τόσο μικρό χώρο αντίστοιχα ωστε να δημιουργεί δυνατή κυκλοφορία;;
Μια ερωτηση. Οταν λεμε οτι θα πεσει στα μισα η ροη, δεν παει να πει οτι θα πεσει και στα μισα η πιεση με την οποια θα βγαινει το νερο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 17-06-11 στις 20:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries