Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-06-11, 19:11
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρις να ειμαι ειδικός και έμπειρος..αλλα πιστεύω ότι τα ψάρια ειναι τελείως αταίριαστα μεταξύ τους καταρχήν ποτέ δεν βάζεις ημιάγρια με ήμερα (έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει στο πετ σοπ) και νομίζω και η θερμοκρασία πρέπει να είναι γύρω στους 27 βαθμούς και αυτα τα άσπρα πάλι χωρίς να βλέπω κάποια photo μάλλον ειναι ick κάποιο είδος παρασίτου. ψάξε στις ασθένειες και ίσως δεις κάτι που να ταιριάζεισ την περιπτωση σου..

φιλικά και χωρίς να θέλω να το παίξω ότι ξέρω απλα ειδα ότι μάλλον σου έχουν προτείνει λάθος ψάρια.. κάνε καμια αλλαγή νερού καλο θα κάνει και γενικα είναι στρωμμένο το ενυδρείο ?
καλα τα λες αυτο δε το καταλαβα ομως
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristinal Εμφάνιση μηνυμάτων
γεα σας,θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ενυδρείο μου.έχω τροπικά ψάρια όπως silver shark ειναι κοπαδοψαρο και φτανει τα 30 εκ
pagasius το ψαρι φτανει το ενα μετρο για πλακα πρεπει να βγει
platys <--- κρατα αυτα

dollars και αυτα γινοντε μεγαλα θελουν περιπου 30-40 λιτρα το ατομο
χήρα

ξίφοι <-- και αυτα μονο



.το ενυδρείο είναι 80 λίτρων.τα μισά μου έχουν ψοφίσει και τα άλλα είναι αδιάθετα και με κάτι άσπρες βουλίτσες στο σώμα τους .η θερμοκρασία ήταν 23 βαθμούς και τώρα ανέβηκε μόνο του στους 27 βαθμούς.και μία άλλη φορά είχα χάσει όλα μου τα ψάρια έτσι.ποιό είναι το πρόβλημα και τι να κάνω?μου έδωσαν και έβαλα ένα φάρμακο(δεν θυμάμαι πως λέγετε)αλλά δεν βλέπω διαφορά
οπως ειπε και ο φιλος ακουγετε σαν ικ αντιμετοπισετε η με ενυδρειακο αλατι η μελαφιχ αν θυμαμε καλα η και τα 2 μαζι αναιβασε θερμοκρασια 26-27 πρεπει να εισαι
και πριν ριξεις οτι διποτε μεσα κανε μια μεγαλη αλλαγη νερου
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 10-06-11 στις 19:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01688 seconds with 10 queries