Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-05-11, 11:47
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

το νερό αυτό το πίνει όλη η πόλη χρόνια καθότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε υποφερτή απόσταση
έτσι κι αλλιώς το περνάω 24ώρες απο φίλτρο UV και οξυγόνωση τουλάχιστον για τυχών παθογόνα που αφήνουν τον άνθρωπο αλλά πειράζουν τα ψάρια
και δεν είναι ακριβώς πηγή αλλά νερό απο μία γεώτρηση του δήμου πρίν φτάσει στο υδραγωγείο και ομογενοποιηθεί με όλες τις άλλες γεωτρήσεις....

και τα γκαπάκια μιά χαρά τα βλέπω-με 35 μωρά γέννα απο όσο έχω διαβάσει καλά θα είναι !

το νερό του δικτύου δεν παίζεται - ξεπουλιέσαι στα τέστ γενικής σκληρότητας για αν το μετρήσεις (μέχρι και 54 έχω μετρήσει....)

απεσταγμένα έχω βάλει μέχρι τώρα ίσα με 160 λίτρα-δεν μπορώ άλλο.....με κοιτάνε και περίεργα οι βενζινάδες μετράω τα οξέα στην δουλειά με αυτά έτσι κι αλλιώς αλλά όλα τα χρόνια έπαιρνα κανα δυό 4λιτρα ανα μήνα
τώρα εμφανίζομαι και παίρνω 40λίτρα και μετά απο μία εβδομάδα άντε πάλι

τα δε εμφιαλωμένα έχουν τεράστιο Kh και όχι αρκετά καλό Gh πέρα απο το κοστολόγιο....
έπαιξα κι έχασα αλλά δεν παραιτούμαι


τέλοσπάντων
μακράν ιστορία με τα κωλόνερα εδω πέρα -πολύ ασβεστόλιθος ρε παιδάκι μου........

αλλιώς θα κουμαντάρω ένα species tank με kribs που θα θέλει μιά αλλαγή γύρω στα 20 λίτρα ας πούμε
κι αλλιώς με το μεγάλο....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 10 queries