Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 06-05-11, 13:03
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpoumpoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Χάρη, για άλλη μια φορά θα σε παρακαλέσω να ρίξεις τους τονους! Και ξαναγράφω: Δεν είπα ότι θα σε δάγκωνε το ροτβάιλερ ούτε να κ'άτσεις απραγος να σε δαγκώσει! Ειπα ότι απλά, δεν ηθελε να σε δαγκώσει και το λόγο στον εξηγησα λεπτομερώς. Εξάλλου κι εσύ ο ίδιος τωρα παραδέχεσαι ότι δεν επρόκειτο να σε δαγκώσει και οτι απλά εκανε τσαμπουκάδες! αρα το ξύλο το χρησιμοποιησες τελικά ως άμυνα ή για να του σπάσεις τον τσαμπουκά;;; γιατί με μπέρδεψες και μόνος σου αναιρείς αυτά που γράφεις...

Η επιθετικότητα ως προς τα ζώα εχει να κάνει με το κυνηγετικό ένστικτο και την ελλιπή κοινωνικοποίηση! Εσύ γιατί λες ότι την έπεσε στα ζωα;;;;

Εγώ δεν είπα πουθενά ότι δεν αγαπάς τα σκυλιά σου ούτε ότι εγώ τα αγαπώ περισσότερο από σένα. Τις προθέσεις σου δεν τις αμφισβήτησε κανείς. Τις απόψεις σου συζητάμε ως προς τη χρήση βίας.

Η ερωτηση σου είναι πολύ υποθετική! Πραγματικά δε θεωρώ ότι θα μπορουσε ποτέ ένας σκύλος να επιτεθεί και να φάει ( αδόκιμη λέξη - καλύτερη δαγκωσει-) κάποιο από τα παιδιά μου όπως δεν έχει δαγκώσει κι εμένα. Παρόλα αυτά, αν συνέβαινε κατι τέτοιο σε καμία περίπτωση δε θα ζητούσα την κεφαλή του σκύλου επί πίνακι αλλά τον ιδιοκτητη του σκύλου θα τον έσβηνα από αυτόν τον κόσμο! Αν ήμουν μπροστα, εννοειται οτι θα έκανα το παν για να προστατεύσω το παιδί μου! Πάντως μου έχει τύχει περιστατικό οπου σκύλος επιτέθηκε στο γερμανικό ποιμενικό μου το οποίο ειχα με το λουρί και κάναμε αμεριμνες βόλτα απο το πουθενά χωρίς καυγαδες και γάβγισμα και του έφαγε στην κυριολεξία το μισό αφτί! Ε, με τον ιδιοκτητη τα έβαλα οχι με το σκύλο!
μπουμπουλα μιλαω απο την αρχη για 2 διαφορετικα σκυλια αλλα εχει περασει στα ψηλα γραμματα το εχετε παρει χαμπαρι ?

δεν καταλαβες την ερωτηση αν ο σκυλος ηταν δικος σου λεω τη θα εκανες θα πηγενες τον εαυτο σου στο δικαστηριο ?
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
 
Page generated in 0,02731 seconds with 11 queries