Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 17-08-04, 10:07
nkarvounis Ο χρήστης nkarvounis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: .
Μηνύματα: 502
Προεπιλογή Re: Νέος Στο Χόμπυ! Υπομονή Και Καλή Διάθεση! Πολλές Ερωτήσε

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DUKEMNUKEMgr

Στα παρακάτω ψάρια θα βάλω φωτογραφίες για να τα αναγνωρίσετε!
Θα σας πώ τι ξέρω οτι έχω!

2 Όσκαρ 1 μάυρο - 1 άσπρο 10εκατοστών! το άσπρο θυληκό κ το μαύρο αρσενικο (αν κ μου είπαν οτι δεν είναι εύκολο να αναγνωριστεί) το μαύρο είναι ήρεμο αλλά πολύ λαίμαργο! (έφαγε κ μία κατσαρίδα που του έριξε ένας φίλος χωρίς να το ξέρω!) Το άσπρο είναι πολύ επιθετικό!

αφού δεν με πρόλαβε ο Γιώργος θα ξεκινήσω εγώ...

τα oscar θα πρέπει να τα δώσεις ΑΜΕΣΑ (μην ψάξεις για ανταλλαγή... αρκεί να τα δώσεις, είναι πάρα μα πάρα πολύ μικρό ενυδρείο για να φιλοξενήσει θηρία.

Όσο για το φύλο, πίστεψέ με δεν είναι τόσο εύκολο να αποφανθεί κάποιος και ειδικά σε oscar τόσο μικρής ηλικίας.

Όσο μεγαλώνουν το πιο πιθανό είναι να έχεις μεγαλύτερους τσακωμούς και με τα υπόλοιπα ψάρια, που παρεμπίπτοντος θα πρέπει να τα δώσεις και αυτά.



3 Παπαγαλόψαρα 2 5 εκατοστά - 1 3 εκατοστά! Τα 2 έχουν ζευγαρώσει 2 φορές! την μία δεν είδα μωρά αλλά μόνο αυγά που μετα από 2-3 μέρες εξαφανίστηκαν ενώ την άλλη είδα τα μωρά κ ζήσανε 5-7 μέρες (μετά έφυγα για ταξίδι 7 μέρες κ όταν γύρισα είχαν εξαφανιστεί!) το τρίτο κ μικρότερο παπαγαλόψαρο όλη μέρα κολυμπάει σαν τρελό!

το αυτό και για τα εν λόγο ψάρια, όσο για γένα υπάρχουν πολλές επιλογές ψαριών που θα σε κάνουν να νιώσεις νονός

2 Πλακόστωμους οι οποίοι τρώνε όλη μέρα κ έχουν μέγεθος 7-8 εκατοστά!

Υπάρχουν πολλές οικογένειες πλεκόστομων, αν κρίνω από τον μαγαζάτορα.... θα σου γίνουν και αυτά θηρία 35 cm και μόλις ενηλικιωθούν το μόνο που κάνουν είναι παραγωγή σε ακαθαρσίες , και γίνονται αρκετά επιθετικοί.

2 Μπλέ Κλωνάκια!

Είχα 2 κίτρινα κλωνάκια (πολύ δραστήρια κ έναν Black Sark με κόκκινη-πορτοκαλί ουρά) Το ένα το έφαγε ο "καρχαρίας" κ από τότε το άλλο είναι χωμένο στο εσωτερικό φίλτρο! Μόλις έβαλα τα μπλέ κλωνάκια μου φάγανε τον καρχαρία, κ χώθηκαν κ αυτά στο φίλτρο!

....... - " -
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01615 seconds with 11 queries