Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 27-04-11, 10:00
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

αχ!!! πονεμενη ιστορια η πακιστανα.
εκπληκτικο ψαρι.
την εφερε ο πετσοπας....και την ειχε στο ενυδρειο του κανα μηνα...οποτε πηγαινα κολλουσα..ελεγα να κανω την κινηση..αλλα σκεφτομουν.."τι θελεις να μπλεξεις?" απο την αλλη το ψαρι δεν ειχε μελλον ετσι κι αλλιως γιατι δεν ασχολουνταν να τη δελεασει να φαει...ουτε ειχε βραχο στο ενυδρειο που την κρατα ωστε να τσιμπολογησει το οτιδηποτε.
ετσι ειπα να την παρω και αν πεθανει ας πεθανει σε μενα...
καθημερινα ριχνω γαριδα και κατεψυγμενες και φυλλαρακι.
δεν εχει συγκινηθει με τιποτα ιδιαιτερα....εφαγε τα τελευταια μανιταρια που ειχα στο ενυδρειο μου....καθαρισε κανα 2 απταισιες που υπηρχαν...και ψαχνει οπως και τα αγγελοψαρα συνεχως και τσιμπολογα στο βραχο.
παιρνει φυλλαρακι στο στομα (εμποτισμενο ενιοτε με garlic guard και ενιοτε με entice) αλλα το φτυνει....δε ξερω κατα ποσο αποσπα λιγη τροφη ετσι...η αν τα 40 κιλα βραχου θα μπορεσουν να τη συντηρησουν με την οποια μορφη ζωης μπορουν να της προσφερουν. παντως δεν εχει αδυνατισει...και η κοιλια της δεν ειναι ρουφηγμενη εδω και κανα μηνα που την εχω.
πεταλουδες που βρηκα να τρωνε σε συγχομπιστες...κολλησαμε στην αποστολη...οποτε μιας και κατεληξα σε αυτη...δε θα βαλω αλλη μηπως και συντηρηθει αν δεν εχει ανταγωνισμο στην "οποια" τροφη.
ευελπιστω.
α! ειπα και του πετσοπα να μη ξαναφερει τετοια ψαρια...γιατι δε μπορει να τα πουλησει (την ειχε κανα μηνα και αυτος) και γιατι δε θα ξανα κανω το πειραμα....αν δε καταφερω αυτη να φαει...δε θα προσπαθησω με αλλη. ουτε ειχα σκοπο να παραγγειλω καποιο τετοιο ψαρι. μονο να αγορασω καποιο που διαπιστωμενα τρωει. εφοσον ομως την ειχε...κι αφου δεν ασχολουνταν μαζι της..ειπα να δοκιμασω την τυχη μου (της).
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries