Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 23-04-11, 10:47
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν καταλαβαινω και γω πως πηγε η συζητηση σε δισκοσυλλογο.... το ποστ ειναι ερωτησεις του γιωργου για τους διαγωνισμους δισκων..... ετσι κι αλιώς ο δισκοσυλλογος τουλαχιστον με την μορφη που ειχε συζητηθει καποτε δεν προκειται να υλοποιηθει ποτε...
Ελα μου ντε!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
απο κει και περα.... γιωργο ξερεις πολυ καλα οτι σε φορουμ δεν γραφω πλέον και ξέρεις και τους λογους και αν δεν τους ξερεις εχεις ολες τις αρμοδιες επαφες να τους μαθεις...... απο την αρχη λοιπον εχεις ανοιξει ενα θεμα και ρωτάς κάποιες εξειδικευμενες ερωτησεις για τους διαγωνισμους δισκων.... πες μου ειλικρινα ποιους ρωτας??? δεν λέω οτι το Gab δεν ειναι εγκειρη πηγη πληροφοριών αλλα πες μου αυτα που ρωτας ποιος θα στα απαντήσεις εδω μεσα.... εγω οσους ξερω που ασχολιουνται με αυτο δεν ειναι εδω μεσα.... οπότε ποιον ρωτας για να βγαλεις ποιο συμπέρασμα.... ασε που αυτες σου οι ανυσηχίες η καθε μια σου ειναι 3-4 ποστ.... για τον ''εκπαιδευση'' δισκου δλδ θελουμε3-4 ποστ για να πουμε οτι καπως το προσεγγισαμε δεν γινεται να γραφτει σε μια παραγραφο να κατανοηθεί..............
Θεωρεις κακο να συζητειται κατι τετοιο στο Gab? Ρωταω οποιον ξερει να απαντησει! Επισης στο εξωτερικο εχω δει την λαθος (για μενα) κατευθυνση που εχουν παρει αυτα τα πρωταθληματα και αναρωτιεμαι τι δρομο θα ακολουθησουμε εμεις οι Ελληνες! Και οι Ελληνες ειναι στο Gab στο Greek discus και σε ολα τα Ελληνικα φορουμ! Εδω ειναι μερος του κοινου που θα παρεβρεθει η και θα (αν) συμμετασχει σε αυτα! Τα ταλεντα που θα "φτιαξουν" το ψαρι μπορει τωρα να εχουν betta και να μας διαβαζουν ... Προτιμας να μη γινεται λογος? Ποιος ο λογος?
Στο ξαναλεω γιατι δε το καταλαβες ... ο καθενας διαμορφωνει τη δικη του αποψη αναλογα με αυτα που βλεπει και φιλτραρει με την δικη του οπτικη γωνια!
Η "ανυσηχια" μου επικεντρωνεται μονο σε σενα και οσους το κανουν "οι κακοι" η και στην εξελιξη του χομπι σε οτι αφορα τους δισκους στην Ελλαδα? Θεωρεις οτι δεν πρεπει να γινει μια συζητηση για αυτο?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
.... ειδικά σε έναν χώρο οπου ο ιδιος ο ιδιοκτητης του δεν μας δεχεται σαν μορφή χομπυ..... μια συμβουλη πάνω σε αυτο μονο..... οταν ειμαστε υπευθυνοι σε εναν χωρο.... ειτε Gab λεγαται αυτο ετιε εταιρεια λέγεται αυτο ειτε ανθρωπινες σχεσεις λεγεται αυτο καμια φορα να αφηνουμε τα προσωπικα μας πιστευω και εγωισμους στην ακρη γιατι επιρρεαζουμε κοσμο....
Λαθος ... δεν επηρεαζουμε κανενα ... ο καθενας ειναι αρκετα μεγαλος για να εχει τη δικη του αποψη! Απορω μια που εχεις μια τετοια αποψη για τα φορουμ Το φορουμ ειναι για ανταλλαγη αποψεων αλλιως θα ηταν μια κλειστη ιστοσελιδα με αρθρα μονο.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
απο κει και πέρα γιωργο θες να σου απαντησω λοιπον σε εξειδηκευμενα πράγματα σε μη εξιδηκευμενο χώρο που δεν μας δεχεται κι όλας με καθε εναν betta splenderα να πεταγεται (δεν εχω τιποτα με το ψαρι) και να λεει οτι του κατέβει και εσυ ρωτας στον αερα να μαθεις την προπαιδεια της προετοιμασιας δισκων για διαγωνισμους.....
Συγνωμη αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω τη προπαιδεια της προετοιμασιας (δεν χρειαστηκε να την μαθω) ... Ακουγεται λιγο υπεροπτικο το καθε εναν betta splenderα να πεταγεται
Παράθεση:
η εκτος και αν με ειδες online και ειπες να το ανοιξω το θεμα θα μπορουσες να ειχες στειλει πμ... οπως ειπα εγω μπηκα για να πω ενα καλο λογο στην παρουσίαση του φιλου μου και ολος τυχαιως κατέληξα εδω... οποτε με βλέπετε γουσταρετε να το ανοιγετε το θεμα.....
Ουτε καν το ειχα προσεξει οτι ησουν συνδεμενος ... αλλα και ουτε καν ηξερα οτι και εσυ προετοιμαζεις δισκους για πρωταθλημα! Καμια σχεση με εσενα η καποιον αλλο δεν εχει-ειχε το ολο θεμα!!!

Παράθεση:
ελπιζω να σας αρεσαν τα ψαρια του ειναι και αυτος ''τερας'' σαν και μενα αλλα οπως καταλαβαινεις δεν μπορώ να συνεχισω σε μια κουβεντα που εχει παρει τον ρολο ρωμαικης αρένας ή λαικου δικαστηριου.......και ποιο πολυ σου ευχομαι να ενημερωθεις για τις ανησυχείες σου και να βγαλεις το καλυτερο συμπερασμα... ειμαι πολυ μακρια απο το να με κατηγορουν και να με χαρακτηριζουν ατομα που δεν με ξερουν δεν ξερουν τι ειναι αυτο που κανω δεν το χουν δει ποτε και δεν εχουν παρακολουθησει παγκοσμια αλλα ατομα να το κανουν..... οι ενδιαφερομενοι ξερουν πως θα μαθουν δεν ειμαστε πυρινικοι φυσικοι ουτε κρυψινοι ουτε μαγκες και παντογνωστες..... ποσο μαλλον φαντασμενοι για την δόξα και το ''χαρτι'' τα πολλα εκατομμυρια που σου δεινει μια πρωτια... την ματαιοδοξια μου θα την καταλαβεις αγαπητε εσυ που το πες μονο αν με γνωρισεις.....

αυτα καλη συνέχεια.....
Αυτο-χαρακτηριζεσαι (ως τωρα ...) ... αν τα ξαναδιαβασεις (σε αυτο το ποστ θα σε χαρακτηρισω για πρωτη φορα)!!! Αν βλεπεις λαικο δικαστηριο η ρωμαικη αρενα ... τι να σου πω (ξαναδιαβασε το θεμα απο την αρχη!!)

Παράθεση:
εισαι και μοντ σε 2 φορουμ και ζητας να κανεις ερωτησεις για διαγωνισμους δισκων σε μη εξιδηκευμενο κοινο για να βγαλεις συμπεράσματα δικα σου... η εκτος και αν με ειδες online και ειπες να το ανοιξω το θεμα θα μπορουσες να ειχες στειλει πμ...
Δισκαδες υπαρχουν παντου ... μπορει και καν να μην εχουν δισκους και να θελουν να ξεκινησουν και να το ψαχνουν!! Δισκους εχουμε δεν ειμαστε επιστημονες ωστε να εξειδηκευουμε σε κατι παραπανω απο οτι θα εκανες με ενα αλλο ειδος! Και εδω διακρινω λιγο ... υπεροψια!

Λυπαμαι για το χαρακτηρισμο υπεροψιας αλλα ετσι μου φαινεται ... εξαλου ενα χομπι ειναι ... μπορει να εισαι καλος εκτροφεας δισκων και κακος εκτροφεας παπαγαλων (πχ) ... Με αυτη τη λογικη δεν ειναι αναγκη να σε γνωρισει καποιος προσωπικα ωστε να σε χαρακτηρισει - ο χαρακτηρας σου ειναι αλλο θεμα και απασχολει εσενα και τους οικειους σου! Αυτα νομιζω ειναι αυτονοητα!!

Τελος παντων σε ευχαριστω για τη παρεμβαση σου ... βοηθησες αρκετα να μου λυθουν καποιες απο τις αποριες μου!! ... και ολων οσοι δηλωνουν αγνοια σαν εμενα!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02345 seconds with 11 queries