Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 22-04-11, 18:01
Harry Ο χρήστης Harry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2011
Περιοχή: Κόρινθος-Εκάλη
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ αρχας αυτο που με ενοχλησε, ηταν εστιασμενο στο οτι υποψιαστηκα (και γιαυτο ρωτησα) μαλλον δικαιως, οτι τα αλματα και οι κινησεις προς τα πισω, αφορουσαν το μερος που αφορα διαγωνισμους (ζωντανων). Και οσον αφορα αυτο το μερος, δεν θεωρω ουτε αλμα ουτε κινηση προς τα πισω τιποτα, γιατι δεν θεωρω την εκτροφη (ακομα κι αν ειναι "τελεια") ψαριων με σκοπο την συμμετοχη τους σε διαγωνισμους, κατι πολυ σχετικο με την αποψη που εχω (και πολλοι αλλοι) για την ενυδρειοφιλια. Οποτε και στο δευτερο σκελος των ερωτησεων σου για Τουρκια και Πολωνια, δεν θεωρω τους διαγωνισμους κινησεις προς τα πουθενα ποσο μαλλον αλματα, γιατι απλά δεν τους συσχετιζω με το χομπυ της ενυδρειοφιλιας.


Τελος, ακομα δεν μπορω να καταλαβω την επιθετικοτητα (σου και καποιων αλλων).
Φαντάζομαι οτι στην επιθετικότητα των ''αλλων'' ειμαι και γω μεσα..... παλι καλα που ειπα και 2 φορες συγνωμη και 1 φορα να σταμματησει η συζητηση αν ειναι η ακουγεται καπως....... η επομενη φαση ειναι να πλυνω το στομα ου με σαπουνι... αντε με κανετε και λεω πραγματα που δεν θελω.....το μονο που ξερω ειναι οτι δεν την αρχισα εγω αυτη την συζητηση και ενω καποιοι αλλοι γνωριζουν οτι ειναι ευαισθητο θεμα και οποτε εχει γινει συζητηση καπως ετσι καταληγει κατα καιρους το φερνουν στην επιφάνεια....

τελος παντον εμενα με πειραζει προσωπικά που δεν αναγνωριζομαι σαν χομπιστας γιατι λες και δεν ασχολουμε με ψαρια ''φιδια λουζω''.... αυτο δλδ ηταν και η σφραγιδα δλδ... μου αρκει που αποφασιζουν αλλοι για μενα....

2 κουβεντες θα πω και δεν ξαναασχολουμε με το θεμα και οτι κανω θα το κανω απο μονος μου και δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε με την μια πλευρα ουτε με την αλλη και ξαναβαζω τον ορκο σιωπης που εχω επιβαλει στον εαυτο μου εδω και καμποσο καιρο....

για τα παλικαρια που ειπαν καποια πραγματα φανταζομαι χωρις να ειναι δισκαδες εχω να πω το εξης.... υπαρχουν ελληνες χομπιστες που περνουν μερος σε διεθνεις διαγωνισμους δισκων και εχουν παρει και διακρισεις αλλα που να τους δεις ετσι?

Γιώργο (Genirous) αυτα που γραφεις παλικαρι μου εχω το δικαιωμα να τα λέω μονο εγω και κανεις αλλος...... και μπορω να τα λεω γιατι το χω κερδισει αυτο το δικαιωμα και πιστευω να ημουν κυριος απεναντι σε ολους με παιδεία.... δεν θελω να μπω σε καμια αντιπαραθεση γιατι πολυ απλουστατα δεν ξανα απαντω σε τετοια θεματα..... εγω μπηκα στο Gab μονο και μονο για την παρουσίαση του φιλου μου για κανενα αλλο λογο ουτε για να δημιουργησω εντυπωσεις, ουτε να την μπω, ουτε με ενδιαφερει πλεον απλα με ποιανει το γαμωτο..... και ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως ειμαστε ευαισθητοι ολοι στην ελλαδα με τους δήθεν φιλοζωισμους μας και στο εξωτερικο ειναι το Νο1 και αποδεδειγμενα.... ολος ο κοσμος ασχολειται με αυτο (οι χομπιστες δισκαδες του εξωτερικου να μην παρεξηγηθω) και εμεις ειμαστε αισθηματιες φιλόζωοι φυσιολάτρες ακουαριστες... αλλα οπως συμαβαινει σε πολλα πραγματα στην ελλαδα θα ερθει και αυτο μετα απο 10-15 χρονια μονο που τοτε θα εχουν χαθει αυτοι οι διαλογοι και τα νευρα μου θα ειναι ήδη σπασμενα....... το περνω λοιπον πολυ πιο χαλαρα και θα περιμενω την φυσικη εξελιξη των πραγματων σε 10 χρονια μονο που τοτε θα ειμαστε κατα 10 χρονια πισω οπως παντα......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02070 seconds with 11 queries