Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 22-04-11, 04:45
Harry Ο χρήστης Harry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2011
Περιοχή: Κόρινθος-Εκάλη
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

γιατι να ειναι καταρα?? πες μου ειλικρινα που βασιζεις αυτην σου την ανυσηχία.... έχω ψάρια που δεν έχουν φάει ρουτινα ''αγωνιστικη'' σε πληροφορώ οτι με φροντιδα εχουν φθασει σε αξιοπρεπες μέγεθος, υγεια κτλ.... δεν ειναι ομως ρε φιλε μου σαν τα αλλα που έχω λαμπεροι ολοστρογγυλοι πάντα ετοιμοι να ζευγαρώσουν και στα 1500 λιτρα που εχω ολα μαζι αυτη την στιγμη κουμάντο κανουν τα γομμάρια.... μονο και μονο αυτο μου φθανει.... απο κει και περα.... περα απο τον χώρο του ενυδρείου μου, μιας και ανέφερες για φωτογραφιες....... τις ειχα δει τις υποψηφιότητες πριν πάω στο διαγωνισμο.... και μαλιστα εχω μια οθονη 42 ιντσων...... και ειπα αυτα τα ψοφιμια θα πάω να δω?? μολις πηγα και τα ειδα τα ιδια ψαρια απο κοντα απλα δεν ξαναπα τιποτα γιατι απλα δεν υπάρχουν δεν γινεται καμια φοτο 'η λογια να μεταφέρει ολο αυτο που ειδα... αν δεν με πιστευεις το ιδιο επαθε και ο diamond ρωτα τον και θα σου πει.... μετα για ποια ζωη μιλας?? η ζωη των συνεχομενων αλαγων με φρεσκο νερο ρουφιγμα των ακαθαρσιων 2-3 φορες την μερα αφθονο φαγητο απο τα καλυτερα υλικα, ταλαιπωρια για 5-6 μερες...... αντε το πολυ να παει σε 2 διαγωνισμους οποτε 12 μερες και μετα ζωη χαρισαμενη σε ενυδρειάρα κάποιου συλλεκτη με 3000 λιτρα με οποια θυληκια θελει και οτι τροφη θελει?? γιατι εγω αυτο βλεπω... επισης αυτα τα ψάρια σπανια τα βλεπω να στρεσσαρονται (βασικα δεν τα χω δει ποτε να στρεσσαρονται) ειναι απαλαγμενα απο καθε ειδους στρεςς οταν πλησιαζεις απλα ερχονται κοντα σου... το εχω δει αυτο δεν περιγραφω κατι που διαβασα η φαντάστηκα.... έχω στειλει πολλες φοτο του δικου μου ψαριού απο δω και απο κει... αυτοι που το ειδαν απο κοντα μου φθανει το υφος που περνει η φατσα τους οταν το βλεπουν και δεν ειναι υφος κακομοιριας ουτε αηδίας..... δεν χρειάζεται καν να μου μιλησει το ψαρι γιατι δεν μιλάει φωνάζει οτι ειναι αρχηγος...... ριχνω πολυ δουλεια σε αυτο ασχολουμε ενα 3ωρο στην χειρότερη την μερα σε καλες μερες 6ωρο και πολλες φορες ολοκληρα σ/κ δεν χρειάζεται να αποδείξω σε κανένα οτι αυτο που κανω το κανω σωστα γιατι αφιερώνω την περισσοτερη ελευθερη μου ωρα σε αυτο..... αυτη την στιγμη που μιλάμε κανω αλλαγες.... και θα το τραβολογίσω και σε διαγωνισμους γιατι πέρα απο την φιέστα το πανηγυρι, την γιορτη τον χαβαλε την δικτύωση την προσωπικη επαφη με δισκαδες φτασμενους και οχι απαραιτητα εκτροφεις την προσωπικη δουλεια αλλων που βλεπεις πως μπορεις να την προσαρμοσεις σε σενα (τι ζευγαρώματα κανανε πως τα κανανε τι δυσκολιες ειχανε τι ρουτινες ακολουθουν).... περα λοιπον απο ολα αυτα... ειναι και μια αλλη λεξη που δεν γινεται να την πω δημόσια.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων

Οι προηγουμενες διαφωνιες δε με απασχολουν καθολου! Αλλωστε μεταξυ μας δεν ειχαμε απο οτι θυμαμαι (και αν ειχαμε το εχω ξεχασει!)
Κακώς δεν σε απασχολουνε....... εδω μιλάμε για δίσκους και αυτη ειναι η Ελληνική Ιστορία του δίσκου και μάλιστα γραμμένη με τα μελανότερα χρώματα....... κολλημένη, κουρασμένη, γερασμένη, εξαντλημένη και σιγουρα μη αντιστρέψιμη.... μονο ιδιωτικες πρωτοβουλίες μας σωζουν δυστυχως....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Harry : 22-04-11 στις 04:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02299 seconds with 11 queries