Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 22-04-11, 01:28
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτο γίνεται ολη η κουβεντα για αυτα τα 3?
Για πολλα ... κυριως αποριες μου ...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι δεν ντοπαρονται (εχει σταμματησει απο τα τελη της δεκαετίας του 90 και αν γινεται ακομα οχι σε μεγαλες οργανωσεις και δεν ξεγελιούνται πια οι κριτες)
Δεν ξεγελιουνται γιατι οι ιδιοι καποτε τους ντοπαρανε?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι εκπαιδεύονται αλλα όχι πάντα και οχι απο όλους
Τι περιλαμβανει αυτη η εκπαιδευση?

Η αποριες μου ειναι στο κινητρο του χομπιστα που θα παρει μερος σε αυτο το διαγωνισμο! Ασε το χρημα ... παμε παρακατω!
Μια που το εφερε η κουβεντα θεωρεις οτι δεν στρεσαρεται το ψαρι με ολα αυτα?
Αν μου ελεγες οτι ενας μικρος εχει ταλεντο να φτιαχνει ομορφα ενυδρεια (aquascape) ισως το καταλαβαινα ... Οπως το γραφεις ειναι ταλεντο να μεγαλωσει σωστα ενα ψαρι? Για μενα ειναι υποχρεωση (και ευθυνη) ... να κανεις οτι καλυτερο μπορεις για αυτο! Αν ενα ψαρι σου βγει πρωτο θα σε χειροκροτησουν ολοι ... γιατι? Επειδη ειναι ομορφο μορφολογικα? Τι εκανες εσυ για να το κανεις ετσι? Και τι ειναι αυτο το παραπανω που κανει καποιος που παιρνει μερος σε καποιον διαγωνισμο (εκτος της εκπαιδευσης)? Τα ευσημα τα παιρνεις εσυ ... η το ψαρι? Δηλαδη αν το μεγαλωσεις εσυ και μου το πουλησεις και παω με αυτο σε καποιο πρωταθλημα θα ειμαι μεγαλος και τρανος?? (Παντως ο αρχικος εκτροφεας ... τα παιρνει τα ευσημα ... και εκει βλεπω την εκμεταλλευση που προανεφερα! )

Απαπα τοσα πολλα ερωτηματα!! Εχω παρα πολλα ...

Για τα αγρια ... τα εκτροφης ... το χομπι εχω διατυπωσει τις αποψεις μου σε αλλα θεματα - δε θα ηθελα να επαναληφθω!!

Για τους στημενους διαγωνισμους δε το ανεφερα και ουτε με νοιαζει στη παρουσα φαση προσπαθω να εντοπισω το κινητρο ενος χομπιστα που θελει να παρει μερος σε ενα τετοιο πρωταθλημα!!
Μεχρι τωρα περα του χρηματικου θεματος δεν εχω παρει απαντηση!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03026 seconds with 10 queries