Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 22-04-11, 00:31
Harry Ο χρήστης Harry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2011
Περιοχή: Κόρινθος-Εκάλη
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου Μήτσο..... και να συμπληρώσω επειδή βρέθηκα σε έναν απο τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς παγκοσμίως πριν κατι μηνες απλά επιβεβαιώνω οτι ανάμεσα στους ''φραγκατους'' (τις πόρσε και τις φερράρι δεν ειδα που αν αληθεύουν αυτά που άκουσα ο φετινος πρωταθλητής ειναι ενα παλικάρι που μονο ζαμπλουτος δεν ειναι) επαγγελματιες που διαγωνίζονταν, υπήρχαν και πάρα πολλοι χομπίστες σαν εμένα και σενα....

Υπάρχει μια αρκετά μεγάλη μερίδα χομπίστων (μεταξυ των αλλων και εγω και πολλοι αλλοι φιλοι μου) που ασχολιόμαστε αποκλειστικά με αυτο το πράγμα... τους διαγωνισμους.... τους παρακολουθούμε κάθε χρόνο ειτε απο κοντά είτε απο το ιντερνετ και ειναι για μας όνειρο να συμμετέχουμε.... αν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν οτι ειναι και αυτο μέρος του χόμπυ και τις γενικότερης τρέλας για τους δίκους που έχουμε δεν χρειάζεται να πείσουμε κανένα αλλα τουλάχιστον μην προσπαθούμε για το αντίθετο... περα απο τις αναπαραγωγές που κάνουμε πέρα απο την συλλογη δίσκων που έχουμε πέρα απο τα ''display'' ενυδρεια που έχουμε τουλαχιστον για την μερίδα ανθρώπων που συναναστρέφομαι μας ενδιαφέρουν Και οι διαγωνισμοι......

και αν τα παραπάνω συν τα λεγόμενα του Μητσου δεν ειναι αρκετα θα πω και κατι τελευταίο και προσωπικο..... τον περασμένο μήνα έδωσα 748 ευρώ στην ΔΕΗ (Μήτσο ξέρω πολυ καλα οτι και εσυ κατι 700αρια και 800αρια πληρώνεις) και το 80 με 90% των χρημάτων που έδωσα οφειλεται στους δίσκους που διατηρω - αναπαράγω - τουμπανιάζω και φαρμακωνω για να εκπληρώσω κάποτε το όνειρό μου να συμμετέχω σε διαγωνισμο..... την στιγμή που πλήρωνα αυτο το ποσο σκέφτηκα οτι δεν μετανιώνω ουτε για 1 ευρώ απο αυτα γιατι αυτο ειναι το χόμπυ μου... τουλάχιστον για μένα δεν θέλω δισκο να τον κοιτάω και να με κοιτάει........... αν λοιπόν δεν ειναι σεβαστή η τρέλα μου για τους διαγωνισμούς δίσκων και γενικότερα για το ψαρι αυτο, σε μια μεριδα ανθρώπων τουλάχιστον ας σεβαστούν τα λεφτά που χαλάω και οντος να μην προσπαθουν να πεισουν για το αντίθετο γιατι γινομαι ευαισθητος πάνω σε αυτο το θεμα...

Όσο για τους αυτού καθ' αυτου διαγωνισμούς αν δεν υπάρχει προσωπικη επαφη πρώτα, δεν γινοται να βγαινουν τέτοια συμπεράσματα και να λέμε έτσι στον αέρα για επαγγελματίες που θελουν να βγαλουν εκατομμύρια, για στημενους διαγωνισμους, για δαιγωνιζόμενους που ντοπάρουν ψάρια, για άθλιες συνθήκες διατηρησης σε διαγωνισμους, για ταλαιπωρία μεταφορας κτλ κτλ κτλ..... τα διαβάζουν και παιδια που ξεκινούν τώρα που δεν γνωρίζουν πολλα και αναμεσά τους μπορεί να κρύβεται ενα αυριανό ταλέντο στους διαγωνισμους δίσκων... στον τελευταίο διαγωνισμο καθόμουν δίπλα στην ομάδα των Ιταλών που μολις ανακοινώθηκε η πρόκριση του διαγωνιζόμενου απο την Ιταλία έγινε χαμώς (εμεις δεν ειχαμε καν ομαδα).....

Θα έλεγα να ξεκολήσουμε λίγο απο τα ίδια και τα ιδια να κοιτάξουμε λιγο μπροστά μας και αν δεν μας αρέσει τουλάχιστον να αφησουμε αυτους που τους αρέσει να κάνουν αυτο που μπορουν και ξερουν καλα να κανουν... ειμαστε πολύ μικροι να κρίνουμε τετοιους θεσμους, κριτες, διοργανοτες κτλ κτλ κτλ

Τελειώνοντας συγνωμη αν ο λογος μου ηταν, φανηκε, η ακουστηκε λίγο σκληρος αλλα ειναι σαν να βλεπω την ίδια ταινια χρόνια τωρα... και ενω αλλοι κανουν αλματα εμεις πάμε σταθερα με βηματα προς τα πίσω.... υπάρχουν και ψάρια εκτροφής εκτος απο άγριους και μας αρέσει να τα κατεβάζουμε σε διαγωνισμούς γιατι παιδευόμαστε για να τα φτιάξουμε....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,31237 seconds with 10 queries