Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-04-11, 21:25
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mios Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως τα δισκάκια αυτά που πάνε στους διαγωνισμούς τρώνε ,σίγουρα ,λιγότερη φρίκη και θα περάσουν ασυγκρίτως λιγότερη ταλαιπωρία από τα αντίστοιχα που έρχονται από τον Αμαζόνιο (και εμπορεύεται και ο ευαίσθητος κύριος Bleher-γιατί η μελέτη τελείωσε ότι ήταν να μάθουμε το μάθαμε για τους άγριους ).
Για τα υπόλοιπα ο καθένας με τα γούστα του ,τα θέλω του και τα μπορώ του.
Θα πρεπει να πιστεψω οτι αληθεια υποστηριζεις τα παραπανω περι ταλαιπωριας? Αν ναι δε θα πρεπει να εχεις ψαρια η απλα το αναφερεις για να με πεισεις οτι η ταλαιπωρια που ηδη εχουν υποστει δεν ειναι "τιποτα" στην ταλαιπωρια που περνανε σε τετοια πρωταθληματα που παιρνουν μερος και αγριοι δισκοι!!!
Αν θα πρεπει να διαλεξω απο το κακο και απο το λιγοτερο κακο φυσικα διαλεγω το λιγοτερο κακο!

Θα το εκανες σε καποιο ψαρι σου ο ιδιος? Με ποιο κινητρο? Αυτο ρωταω και δεν μου απαντησες!!

Ο Bleher και ολοι οι επαγγελματιες κανουν τη δουλεια τους! Και εμεις τη δικη μας ... μονο που το κινητρο μας δεν ειναι το χρημα αλλα .... (?)
αγαπη? εγωισμος? ματαιδοξια? οτιδηποτε ο καθενας μπορει να σκεφτει!
Η απλα πολλες φορες οι επαγγελματιες μας "χρησιμοποιουν" (??) το εχω δει να γινεται σε τετοιες περιπτωσεις σε πρωταθληματα!
Προσωπικα εχω το σθενος να διαφωνησω σε κατι με καποιον "μεγαλο" αλλα και να τον χειροκροτησω οταν υποστηριζει κατι σωστο! Τουλαχιστον με τη δικη μου λογικη! Δεν θεοποιω κανενα αλλα ουτε δαιμονοποιω αντιστοιχα!

Ας υποθεσουμε ειναι πρωταθλημα ομορφιας ...
Οι πιο πολλοι πρωταθλητες πωλουνται αμεσως μετα την διακριση!!
Ειναι σαν να βγει Miss World μια Ελληνιδα και αμεσως μετα να τη πουλησουμε!!
Αυτο και μονο μου λεει πολλα για τους διαγωνιζομενους -τουλαχιστον αυτους που ακολουθουν αυτη τη τακτικη αυξησης τιμης του ψαριου τους!
Η μονη εξελιξη ειναι στη τσεπη τους!! Και που οδηγει η εξελιξη στο εξωτερικο? Σε δισκους bulldog!! (Εξ ου και ο τιτλος του θεματος ...)
Που ειναι το χομπι σε αυτο? Τι διαφορετικο θα ειχε ενα event η ενα σεμιναριο ... χωρις το πρωταθλημα?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 21-04-11 στις 21:54
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01509 seconds with 11 queries