Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 17-04-11, 15:09
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

ναι οντως κανονικα καποια απο τα φυτα μου χρειαζονται περισσοτερο φωτισμο (π.χ. hygrophila, cabomba) αλλα τα τετρα οχι!δεν τους αρεσει το πολυ φως και απο τοτε που το ανακαλυψα (και απο διαβασμα αλλα και στην πραξη) εβαλα κερατοφυλλο να επιπλεει για να κοβει το φως και να αισθανονται καλυτερα (και οντως ειναι καλυτερα) και τα υπολοιπα φυτα που επελεξα ειναι χαμηλων απαιτησεων σε φωτισμο...τωρα αυτα που ειχα απο πριν και θελουν φως προσπαθω να μην τους το κοβω.δενω τα κερατοφυλλα με πετονια και τα κατευθυνω εκει που θελω οσο μπορω...
οι ταμπλετες καλες ειναι ναι.απο αλγη εχω λιγη καφε πανω σε καποια φυτα...ειδικα απο τοτε που μπηκαν τα κερατοφυλλα και κρυβουν το φως απο καποια αλλα.οχι τιποτα το φοβερο, την ψιλοκαθαριζω στις αλλαγες νερου, τρωνε και τα οτο οποτε οκ.
-------------------------
θα βαλω καποια στιγμη μαυρο χαρτονι να το δω...ετσι δοκιμαστικα...
αλλα δεν το βλεπω να βαζω φοντο και να το κραταω γιατι εκει που το εχω το ενυδρειο φαινεται κι απ'τις δυο του πλευρες οποτε οταν ειμαι στην κουζινα το βλεπω απο πισω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos_auk : 17-04-11 στις 15:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01380 seconds with 10 queries