Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 07-04-11, 04:31
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή Συμπεριφορές μελών, Netiquette, ευγένειες και αγένειες...

καλημέρα σε όλες/όλους...

παρ' όλο που ήδη υπάρχει υπόμνημα... θα ήθελα να καταθέσω κάποιους προβληματισμούς μου...

στο φόρουμ, με αυτό το account, είμαι εδώ και ένα 6μηνο-7μηνο και συνολικά ενάμισυ περίπου χρόνο....

αυτό που μου είχε κάνει απίστευτη εντύπωση είναι στα θέματα τα οποία αφορούν τους δίσκους...

οι συμπεριφορές είναι το λιγότερο επιθετικές και αρκετές φορές προσβλητικές...

η άποψη κάποιου μπορεί να κατατεθεί ευγενικά, συμβουλευτικά (θεωρώ πως αυτή θα πρέπει να είναι η έννοια του οποιουδήποτε φόρουμ), χωρίς ακρότητες, περίεργους χαρακτηρισμούς, και χωρίς να υπάρχει η αίσθηση του "ότι μόνο εγώ ξέρω και αν δεν είναι έτσι όπως το λέω, δεν αξίζεις να έχεις ενυδρείο, είσαι εγκληματίας, κλπ κλπ κλπ"....

κανείς δεν είναι γκουρού σε κάτι και κανείς δεν κατέχει την απόλυτη σοφία.... και η όποια εμπειρία δεν είναι δυνατόν να αποτελέσει άλλοθι για το οτιδήποτε... συνήθως οι πραγματικά έμπειροι άνθρωποι είναι και ευγενικοί στις συμπεριφορές τους, μιας και η γνώση και η εμπειρία, θεωρητικά, θα πρέπει να μοιράζεται με τον σωστό τρόπο...

οι δίσκοι μπορεί μεν να θεωρούνται για αρκετούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου, αλλά οι λάτρεις τους κάθε άλλο παρά "βασιλική" συμπεριφορά επιδεικνύουν...

στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι και τα μοναδικά ψάρια στον κόσμο, ούτε τα μόνα πιο ακριβά, ούτε το κόστος συντήρησης είναι τόσο μεγάλο που κάτω από προϋποθέσεις θα δικαιολογούσε μια τέτοια συμπεριφορά, και στο κάτω κάτω της γραφής υπεύθυνος για το οτιδήποτε είναι μόνο ο κάτοχος του ενυδρείου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 10 queries