Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #150  
Παλιά 21-03-11, 00:10
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι οτι εχω λιγο αγωνια για τα σχολια σας καθως η τελευταια φωτο ηταν πανω απο δυο μηνες πριν και απο τοτε εχουν γινει πολλες αλλαγες.....

Μια ΠΟΛΥ μεγαλη αλλαγη ειναι οτι η riccia αν και ειναι ενα φυτο που μου εχει κλεψει την καρδια μακρια απο το ενυδρειο μου....... πλεον μου αρεσει να την βλεπω σε αλλους.... τρομερα δυσκολο φυτο στο κλαδεμα (εκτος αν κοβεις εξω απο το ενυδρειο) φοβερα γρηγορο στην αναπτηξη αλλα εχει το κακο οτι ''σπαει'' απο μονο του λογο του πολυ εντονου Pearling και της ανωσης (αφου ειναι στην φυση φυτο επιφανειας και δεν κανει ΠΟΤΕ ριζες) και παει και σκαλωνει στα αλλα φυτα οπου και τα χαλαει αφου τα πνιγει....

Μια αλλη αλλαγη ειναι η διαταξη των πετρων.....

Μια αλλη αλλαγη ειναι η μαχη με την riccia και την ΒΒΑ η πρωτη μου χαλασε την eleocharis parvula στο κεντρο του ενυδρειου η οποια μαχετε τωρα να ξανα μεγαλωσει η ΒΒΑ μου εκανε την ζωη κολαση με ζουμια (excel οξυζενε λιπανσης κλπ κλπ κλπ ) αν και η λυση τελικα ηταν απλη 5Xsae απο αζορες και η αποδοχη οτι παντα θα εχω λιγο ΒΒΑ

Μια ακομα αλλαγη ειναι στην λιπανση οπου εχει πλεον 15μερες που τρεχει το ενυδρειο με ΕΙ (σκονες) και εχω να πω οτι οσο δυσκολο και αν το βλεπεις οταν εισαι απο εξω οταν τελικα μπεις σε αυτο το κομματι ολα ειναι ΑΠΛΑ....

Τελος με τα λογια αντε να βαλω μια γενικη photo και σιγα σιγα να βγαλω μερικες ακομα


Τα σχολια σας ειναι οχι απλα δεκτα αλλα και απαραιτητα αφου θελω να παω σε διαγωνισμο και πρεπει να γινει οσο πιο καλο μπορει



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kingrim : 21-03-11 στις 00:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01527 seconds with 11 queries