Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 18-03-11, 18:20
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε Βασιλη
σκληροτητα δεν εχω μετρησει... η αληθεια να λεγεται...!!!
Είναι καλό να προμηθευτείς τα απαραίτητα τεστ, γιατί πρέπει να γνωρίζεις τις σκληρότητες. Ανάλογα πρέπει να είσαι σε θέση να γνωρίζεις και τα παράγωγα του κύκλου του αζώτου (αμμωνία, νιτρώδη, νιτρικά). Αν νομίζεις ότι για κάτι δεν είσαι απόλυτα σίγουρος, υπάρχουν άφθονα άρθρα στην κατηγορία των αρχαρίων όπου μπορείς να μάθεις ότι χρειάζεται στο χόμπυ αυτό.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ph ειναι γυρω στο 7.5
Όπως σου έχω ήδη πει. Μόνο από τα δύο ψάρια που μιλήσαμε, βλέπουμε ότι το ένα μπορεί να αντέξει μέχρι την ανώτατη τιμή του 7.5 και το άλλο σχεδόν την κατώτατη. Άρα?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω αν κοιταξεις χαμηλα στο μποστινο φυτο απο πισω διακρινεται το clown προκειται για αλγοφαγο...
Αμ δεν είναι πλέκο! Είναι το ψάρι που σου έχει ήδη επισημάνει ο πιο πάνω φίλος, το οποίο προέρχεται από την Ασία (αυτή την φορά) και ασχέτως συνθηκών νερού, αυτό δεν κάνει για τα λίτρα σου γιατί μεγαλώνει και αρκετά, αλλά το κυριότερο απαιτεί ομαδούλα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
δε μπορω ακομα να αποφασισω τι να κρατησω...
λατρευω και τα ζωοτοκα και τα τετρα
Μα πρέπει να πάρεις άμεσες αποφάσεις. Δεν είναι ότι καλύτερο να τα κρατάς σε λάθος συνθήκες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου εισαι πολυ εμπειρος, θα με βοηθουσαν πολυ οι συμβουλες σου
Όχι με τον τρόπο που το λες... Εκτός από τα χρυσόψαρα, κανένα άλλο από τα ψάρια σου δεν είχα ποτέ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι λες το θυληκο πλατυ σου μοιαζει με μωρακια;;;
Ναι, έτσι φαίνεται!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
με μαυρο φοντο θα εχω προβλημα επειδη δεν φωτιζω πολλες ωρες το ενυδρειο απο τις 4 μεχρι τις δεκα το πολυ και τωρα που αλλαξα φωτισμο
Να αυξήσεις την φωτοπερίοδο σου στις 8 ώρες. Το μαύρο φόντο θα αναδείξει το ενυδρείο σου και κανένα κακό δεν θα κάνει στα ψάρια σου
.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μειωθει στην αρχη λογω φοβου εξαρσης αλγης. εβαλα δυο λαμπες τ8 18 w εκαστη μια daylight μια ροζ για φυτα..
Πρόκειται να το κάνεις φυτεμένο? Υπόστρωμα έχεις μόνο υφαιστιακή?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
ελπιζω να συγχωρησεις τον ενικο μου καθ οτι δεν γνωριζομαστε καν
Αντώνη, εννοείται ο ενικός! Διαφορετικά θα ένοιωθα άβολα. Τα κυριάτα και τους πληθυντικούς δεν τα αντέχω.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01843 seconds with 10 queries