Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 01-03-11, 18:00
atevagge1983 Ο χρήστης atevagge1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2008
Περιοχή: βεροια
Μηνύματα: 29
Thumbs up

φιλε μου ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα πριν 20 μερες . Εχω το juwel 180 και καινουριο καπακι ειχε 90€.Οπως καταλαβαινεις τρελαθηκα.Οποτε ξεκινησα την εγχειρηση.
Το ανοιξα ολο απο το πανω μερος. Ειναι τοσο κολλημενο που εγω για να το ανοιξω τοκατεστρεψα το πανω μερος.
Επειτα ομως αλλαξα το ballast. Πηρα της ostram το ballast 2 x49 w επειδη οι δικες μου λαμπες ειναι 45w. Με ποσο το πηρα? Μονο 12€. το εβαλα και ολα ειναι τελεια..
Και εφτασα στο δυσκολο σημειο. Το κλεισιμο . Σκεφτικα πολλους τροπους. οπως κομματι πλεξι γκλασ. και πολλα αλλα.
Κατεληξα ομως στο ποιο φτηνο αλλα που τελικα ηταν και το καλυτερο...
Κα πακι απο ηλεκτρολογικο καναλι.... Εφαρμοζει τελει.. Το σφιγγει τοσο καλα. Το πλατος του καναλιου ειναι 5,5 ποντους και το φαρδος του καπακιου του ενυδρειου περιπου 6 ποντους . Οποτε με λιγο πιεση εσφιξε τοσο καλα... που δεν το περιμενα . Μπρορω να σου πω οτι δεν ηθελε ουτε σιλικονη αλλα εγω το εβαλα σιλικονη στην ενωση προληπτικα για την υγρασια... Οποτε εγινε σαν καινουριο με εξοδα μονο γυρω στα 12 -15Ε Θα το βαλω και ενα μαυρο αυτοκολλητο καπακι του καναλιου και θα μοιαζει σαν να ειναι το μανισιο.....
Σκεψου το... Αν θελεις εγω μπορω και να το βγαλω φωτο να το δεις ..
Πιστεψε το..Γινεται
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries