Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 24-02-11, 09:09
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεωνίδα ήταν καθαρή ατυχία, αφού κι εγώ (και οι περισσότεροι νομίζω) έχω όλη μέρα τα χέρια μέσα στο νερό, χωρίς να παίρνω καμμία προφύλαξη.
Αλλά είναι και η απόδειξη ότι ακόμη κι αν όλα πάνε στραβά, το χειρότερο που θα συμβεί είναι ένα δυνατό σοκ και το πέσιμο των ασφαλειών (ελπίζω).
Δεν λέω ότι δεν χρειάζεται να βγάζουμε τις πρίζες, απλά λέω ότι ποτέ δεν έχω ακούσει για θανατηφόρο ηλεκτροπληξία από αυτόν τον λόγο.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannisaek Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αντιηλεκτροπληξιακό είναι ένα πράγμα ποιο χοντρό από τον γενικό διακόπτη (μονοφασικό) σχεδόν το διπλάσιο, είναι και αυτό 40 αμπέρ όπως ο γενικός, αλλά έχει πάνω και μια άλλη ένδειξη 30 μιλιαμπέρ (mA) και ένα κουμπάκι που έχει πάνω το γράμμα (τ) που σημαίνει τεστ, συν το κουμπάκι (on/of).

Αν δεν έχετε, καλά είναι να βάλετε.
ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ


Κωστα αυτο που λεει ο Γιαννης ειναι πολυ σοβαρο (οτι πρεπει να εχει ενας πινακας αντιηλεκτροπληξιακο)

εμενα με εχει βαρεσει το ρευμα χιλιαδες φορες αλλα δυο ηταν σουπερ καταστασεις στην μια ακουμπισα μονο φαση (οπως λεει καποιος πιο πανω) και με εστειλε νοσοκομειο (η καρδια μου βαρουσε οπως νανε ) και μια αλλη φορα που ειχα δυο μαυρες τρυπουλες στο χερι (απο την μια μπηκε απο την αλλη βγηκε)

σοβαρα τωρα λιον εισαι τυχερος να πας να αναψεις καμια λαμπαδα και να μην ερθεις στην κοπη της πιτας......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 10 queries