Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 21-02-11, 15:13
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν καταλαβαίνω καλά (δεν είναι πολύ καθαρές οι φωτό) στην πρώτη συνδέεις την τροφοδοσία σου (είσοδος) δεν μπορώ να δώ αν είναι συγκεκριμένη η συσνδεσμολογία για φάση και ουδέτερο.

Στην δεύτερη φωτό είναι η έξοδος και λογικά συνδέεις την συσκευή σου στις δύο επαφές που φάινονται δεξιά (ούτως ώστε να κλείσει η επαφή όταν δώσει εντολή ο χρονοδιακόπτης).

Δοκιμάσέ το έτσι, βήμα-βήμα:
1. πρώτα δώσε 230 volt στις επαφές της πρώτης φωτό (πιθανόν να χρειαστεί να περιμένεις λίγο να ανάψει η οθόνη λόγω της μπαταρίας που έχει)
2. Μέτρα με ένα πολύμετρο αν έχεις μεταξύ των δύο δεξιών επαφών της δεύτερης φωτό 0 volt.
3. δώσε εντολή να κλείσει και μέτρα αν έχεις 230volt στις ίδιες επαφές.
φιλε μου ακου τι εχω κανει μεχρι τωρα! Εχω συνδεσει τουσ ακροδεκτεσ στην πρωτη φωτο για 12 ωρεσ για να φορτισει η μπαταρια. υστερα δοκιμασα να συνδεσω μια λαμπα για να κανω δοκιμεσ. Συνδεσα τα 2 καλωδια και δεξια οποσ λεσ και αριστερα και γενικα δοκιμασα διαφορουσ συνδιασμουσ αλλα τπτ. Υστερα μου ειπε καποιοσ χωρισ να ειναι γνωστησ οτι 2 απο τους ακροδεκτεσ πρεπε να τους γεφυρωσω με ενα καλωδιο. αλλα τπτ. Ο διακοπτησ παντωσ δουλευει γιατι οταν ανοιγει κ κλεινει ακουο το ρελε που πεφτει. μηπωσ καποιο πεζει ρολο τησ γειωσης? αλλα δεν εχει καποιο τετοιο σημα που να δηλωνει γειωση. πρωτη φορα που εχω μπερδευτει με ηλεκτρολογικο τοσο πολυ!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries