Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 18-02-11, 21:33
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-12-2009
Περιοχή: Μεταμόρφωση Αττικής
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Καλησπέρα και πάλι!

Λοιπόν πήγα στο pet shop. Καταρχάς αγόρασα χαλικάκι και δυο κομμάτια ξύλο. Για το ξύλο μου είπε να το βάλω σε ζεστο νερό και να το αφήσω καμια μέρα για να καθαρίσει απ' ότι είναι να καθαρίσει. Βέβαια δε μου είπε να βάλω καυτό νερό ή όχι; Και η μία μέρα αρκεί για να καθαρίσει;

Για φυτά μου είπε για διάφορα εκ των οποίων ένα Cabomba Caroliniana το οποίο στο link που μου έδωσες λέει ότι είναι μέτριο σε απαιτήσεις και δε ξέρω ακριβώς τι σημαίνει. Αυτός μου το παρουσίασε σαν εύκολο και ταχείας ανάπτυξης. Τον ρώτησα και για ανούμπια και μου είπε ότι αν και εύκολα δεν αναπτύσονται γρήγορα... Εγώ ψάχνω για κάτι εύκολο και τελικά δε ξέρω τι να ζητήσω.

Για τα ψαράκια μου πρότινε διάφορα άλλα. Δηλαδή μου είπε για Ροδόστομους, Cardinal, Ramirezi, Γατόψαρο Corydoras και για Ancistrous (μίνι πλακόστομος το αποκάλεσε). Για τα 65 L έχουν βάσει αυτά που μου είπε ή έχετε κάτι καλύτερο να μου πείτε;

Τέλος έχω βάλει και μια φωτογραφία στην οποία έχω βάλει τα ξύλα για να μου πείτε αν είναι οκ. Μη και τελικά βάλω τα ξύλα και δεν έχουν αρκετό χώρο τα ψάρια να κινηθούν...

Αυτά... Κάθε βοήθεια, πληροφορία, συμβουλή είναι παραπάνω από σημαντική για εμένα!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ξύλα στο ενυδρείο.jpg
Εμφανίσεις:  328
Μέγεθος:  39,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ξύλα στο ενυδρείο 2.jpg
Εμφανίσεις:  280
Μέγεθος:  32,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ξύλα στο ενυδρείο 3.jpg
Εμφανίσεις:  312
Μέγεθος:  34,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 12 queries