Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-06-04, 20:45
Το avatar του χρήστη dragon
dragon Ο χρήστης dragon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-06-2004
Περιοχή: ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

αγαπητε discos για τις τρεις τροφικες αλυσιδες που ανεφερες δεν εχω προβλημα στην σχολη μου (Ιχθυοκομιας-αλιειας) εχουμε παραγωγη. οχι δεν εχω προηγουμενη εμπειρια σε θαλασσινο αλλα εχω εμπειρια σε ενυδρεια γλυκου και υφαλμυρου απο hobby και λογο σχολης. σαν χρονο εχω πεντε μηνες μετα τελιωνω την σχολη αλλα μπορω να το τρεναρω και λιγο ακομα. αυτο το πειραμα ξερω ειναι σχεδον ακατορθωτο αλλα ειμαι ερωτευμενος με αυτο που κανω και πιστεψε με μονο με αυτο ασχολουμαι τον τελευταιο καιρο, διαβαζω οσο μπορω περισοτερο και οτι καλυτερο βρω. σαν οδηγο αγορασα ενα βιβλιο απο amazon το clownfishes ειναι αρκετα γνωστο αλλα αν θελεις discos στηλε και την δικια σου προταση σε βιβλιο που ειπες. αυτο για τις ανεμονες οτι δεν ειναι απαρετητες το διαβασα και εγω αλλα πρεπει να βαλω κατι αλλο π.χ. μαλακο κοραλι; ή δεν χρειαζεται τιποτα;
αυτο για το ζευγαρι niktso προσπαθω να βρω να αγορασω εκεινο που θα μου δωσει τα πιο γρηγορα και καλα αποτελεσματα. ακουσα οτι μπορεις να αγορασεις ετοιμο ζευγαρι εσυ τι λες; ποσο χρονο παιρνει για να ζευγαρωσουν γενικοτερα;
ξεκινησα απο σημερα να ετοιμαζω νερο. α εχω και μια αλλη απορια το στροσιμο και γενικα η υποστηριξη του ενυδρειου με αμμο και live rock; ή να βαλω και ενα εξωτερικο φιλτρο που μου παρεχει η σχολη με bactroballs, σφουγαρι και scimmer; αν βαλω το εξωτερικο φιλτρο το live rock χρειαζεται;
Αυτα για την ωρα ευχαριστω ολους για το ενδριαφερον σας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01558 seconds with 11 queries