Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 13-02-11, 12:41
Γιώργος Μ. Ο χρήστης Γιώργος Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2011
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

παιδια σασ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα οι πληροφοριες ηταν τοσο πολλες που ζαλιστικα...οσο αφορα τους ξιφοφορους ειναι πολυ ωραια ψαρια και ειναι και ηρεμα και ιδικα το xophophorus helleri(συνχωρεστε με αν κανω λαθος αλλα με τοσα που διαβασα...καταλαβενεται) απο αυτα που μου προτεινε ο Κλεοβουλος μου αρεσε το Julidochromis dickfeldi (Livua) αλλα η ερωτηση μου ειναι πως να τα ταιριαξω με νεον γκαπυ;Φυσικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι μαλλον δεν θα εχουν προβλημα γιατι τα νεον και τα γκαπυ θα ειναι στο μεσο του ενυδρειου και τα Julidochromis dickfeldi (Livua) (ένα αρσενικο και δυο θυλικα) θα ειναι στο κατω μερος αρα οι συναντίσεις θα ειναι ελαχιστες.
Μια αλλη ερωτηση που θα ηθελα να κανω ειναι αν τα Julidochromis dickfeldi (Livua) γεννανε συχνα οταν εχουν κελυφος ή κοχιλια για να κουρνιασουν
Αρα η μια λυση που εχω τωρα στο μυαλο μου ειναι 10 νεον 2 αρσενικα γκαπυ 2-3 ξιφοφορους και 2-3 Julidochromis dickfeldi (Livua).
Η αλλαη λυση ειναι 10 νεον 2 αρσενικα γκαπυ 2-3 ξιφοφορους και καμια δεκαρια red cherry να καθαριζουν και το βυθο του ενυδρειου.
Ακουω γνωμες και προτασεις απο εσας που ειστε πιο εμπειροι
Ευχαριστω...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 11 queries