Θέμα: αμμωνια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 31-01-11, 22:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akis.orestiada Εμφάνιση μηνυμάτων
εκανα μια αλλαγη 40% χθες και μετρησα σημερα.

1.ναι αρκετο
2.διπλα στο ενυδρειο αλλα το κλεινω με καπακι
-------------------------
φιλε delta66 μαλλον δεν προσεξα το post σου και απαντησα οτι να ναι.το siporax που λεει ο Κλεοβουλος σε τι μορφη ειναι και πιας εταιριας???υπαρχει καποια φοτο σε link να το δω???πηγα σημερα στο petshop και δεν ειχε ιδεα τι ειναι???
-------------------------
παιδια με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωσω οτι το προβλημα λυθηκε με 18 ευρα.θα μου πειτε πως λυθηκε μεσα σε 10 λεπτα.ειχα διαβασει καπου εδω μεσα στο forum οτι τα υγρα test μετα απο καποιο χρονικο διαστημα και αφου εχουνε χρησιμοποιηθει "χαλανε".ετσι πηγα και αγορασα πριν απο ενα μισαωρο ενα καινουργιο test.το αποτελεσμα???αμωνια 0mg/l.
εχω τρεις αποριες ομως:
1.για ποσο καιρο αφου εχει ανοιξει το test ειναι αξιοπιστο???(να μην εχω τα ιδια προβληματα παλι)
2.για ποιο λογο ο φιλος delta66 με ρωτησε για το μοπανι??θα πρεπει να το προσεξω???
3.εχει σημασια εαν το sump ειναι διπλα στο ενυδρειο η απο κατω????
To μοπανι σε τι χρησιμευει στο σαμπ?
Αυτος ο χωρος που καταλαμβανει επρεπε να αξιοποιειται με καλο βιολογικο υλικο. Μπορεις να βαλεις μια φωτο απο το σαμπ?

Αν ειναι διπλα στο ενυδρειο ΟΚ (για τη αντλια με ενδιεφερε η θεση του. Αν ηταν απο κατω δεν θα ειχε δυναμη αυτη η αντλια να γυριζει το νερο σε σωστη ροη)

Το siporax ειναι απο τα πιο παλια και γνωστα καλα βιολογικα υλικα. Αν δεν το ηξερε το petshop δεν θα ξερει και πολλα αλλα πραγματα σχετικα με το ενυδρειο.

Τι τεστ χρησιμοποιουσες πριν και τι τεστ αγορασες τωρα? Γιατι καθε τεστ εχει αλλη ημερομηνια ληξης, αλλα και διαφορετικη διαδικασια μετρησης και αποτελεσματων.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 10 queries