Θέμα: geia sas
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 23-01-11, 17:27
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andriana Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ για την θερμή σας υποδοχή ολο τον καιρο νομιζα οτι εκανα το σωστο για τα ψαρια μου αλλα...τελος παντων τα ενιδρεια μ ειναι σχετικα πλ μικρα ειναι 10 λτ των μονομαχων μ και νομιζω πως η πρωτη μου δουλεια ειναι να παω να αγορασω 2 ενιδρεια 20 λτ κ ας θυσιασω τα λεφτα που τοσο καιρο εβαζα στην ακρη δεν πειραζει δεν εχουν τιποτα ουτε φιλτρο ουτε τιποτα γιαυτο αυριο οπωσ ειμαι παω να αγορασω δεν γινεται αλλιωσ..ακομη μια ερωτηση που εχω ειναι μπορω να βαλω ζωντανα φυτα σ ενιδρειο μ αφου ετσι κ αλλιωσ θα εχω θερμοστατη?
Οι μικρες γυαλες και τα ποτηρακια ειναι εκτος συζητησης.
Εκει μιλαμε για επιβιωση και οχι διαβιωση

Ομως σε 10 λιτρο με σωστη συντηρηση και προσοχη δεν ειναι απαγορευτικο να διατηρηθει ο μονομαχος.
Φυσικα οσο περισσοτερα λιτρα εχει το ενυδρειο τοσο το καλυτερο, ευκολο και ομορφο, ειναι και για το ψαρι και για τον συντηρητη του.
Θερμανση οπωσδηποτε θελει. (26-27C)
Φιλτρανση? Παιζει. Παλι αναλογα τη συντηρηση και το στησιμο του ενυδρειου.
Ροη νερου μηδαμινη εως ελαχιστη.

Ο ιδανικος χωρος που θελουν τα ψαρια για να ζησουν καλα, δεν χρειαζεται να ειναι απαραιτητα μεγαλος. Οχι ομως και γυαλιτσα.
(Θα προτεινα οχι μικροτερο απο 20-25 εκ μηκος επι 15-20 εκ πλατος, ουτε υψος χρειαζεται μεγαλο, 15-20 εκ φτανει)
Μετα απο αυτο, σημασια εχει μονο η καθαριοτητα του νερου (NH4 NO2 NO3) και οι σταθερες και σωστες παραμετροι του νερου (pH gH θερμοκρασια).
Αν τα πετυχεις αυτα, με οποιο τροπο μπορεις και ξερεις, τι μπορει να σου πει καποιος οτι κανεις λαθος?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries