Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 19-01-11, 23:16
Το avatar του χρήστη Chris82
Chris82 Ο χρήστης Chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ερωτήματα μου είναι:
-Μπορώ να αλλάξω/αντικαταστήσω κάποια από τα παραπάνω υλικά φίλτρανσης με βιολογικά (πχ να προσθέσω siporax ή μακαρόνι στο φίλτρο?) ή είναι πολύ αργά τώρα που έστρωσε?φυσικα και μπορεις..ποτε δεν ειναι αργα
-Ποια είναι τα υλικά που μπορώ να αντικαταστήσω (μόνο ο άνθρακας, κάποια από τα σφουγγάρια?) αν δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος που εχεις τον ανθρακα στο φιλτρο βγαλτον καθως και ενα σφουγγαρι
-Πως πρέπει να κάνω αυτή την αλλαγή με δεδομένο ότι – από ότι έχω διαβάσει - όλη η βιολογία είναι στο φίλτρο και μάλλον στα σφουγγάρια?το ενα θα το αφησεις Χρειάζεται στρώσιμο?το καινουργιο βιολογικο υλικο ναι θελει στρωσιμο αλλα θα γινει γρηγορα μεσα στο στρωμενο φιλτρο Κάπου είχα διαβάσει ότι χρειάζεται απλά να στάξεις με το σφουγγάρι το siporax και θα πάρει τα βακτηρίδια και τους μικροοργανισμούς σωστα και να το κανεις με το σφουγγαρι που θα βγαλεις αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό.
Έχει νόημα η σκέψη μου περί αντικατάστασης των υλικών? Δηλαδή η αλλαγή θα φέρει πλεονεκτήματα στη βιολογία του ενυδρείου μου ή απλά γράφω χαζομάρες?θα εχεις καληρερη βιολογικη φιλτρανση μετα
καλη επιτυχια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01801 seconds with 10 queries