Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 18-01-11, 14:33
Stoukos Ο χρήστης Stoukos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2010
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

καταρχας σας ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση. Αθτη την στιγμη δεν ειμαι σπιτι για να μπορω να σας πω ακριβεις μετρησεις. Θα πω οσα μπορω για τωρα και τα υπολοιπα μολις παω σπιτι.

1. ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΓΚΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ: Juwel 125Rio (81 x 36 x 50 cm)
2. ΧΡΟΝΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ: 3 μηνες και κατι μερες
3. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ (ΑΡΡΩΣΤΟΥ) ΨΑΡΙΟΥ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ: ##
4. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): 26 C
5. ΨΑΡΙΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ ): Neon x 8, Red Eye x 4, Guppy x 4 (1 nekro),
platy x 4, black molly x 4, coridoras x 4 και 2 γατοψαρα που δεν θυμαμαι το ονομα τους!
6. ΑΣΠΟΝΔΥΛΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ):
7. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): στις αλλαγες νερων η θερμοκρασια πεφτει στους 25 και κατι.
8. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ: αναλογα με τις μετρησεις. περιπου ανα 2 με 3 βδομαδες και περιπου τοπ 30 με 35% του νερου.
9. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΝΕΡΟΥ: 17-01-11
10. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΑΪΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΣ ΤΡΟΦΗΣ: 1 φορα την ημερα. 1 ταμπλετα viforno kai vipachips καθως και vipan ή san γι αλλαγη.
11. ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: Χθες το βραδυ ακουσα "πλατσαρισματα" στο ενυδρειο και οταν αναψα το φως ειδα το συγκεκριμενο ψαρακι να ειναι σχεδον στην επιφανεια του ενυδρειου μου να καθεται μονο του.


Για τα υπολοιπα δεν θα μπορω να πω κατι καθως οπως ειπα δεν εχω παρατηρησει κατι σε σχεση με τα ψαρακια που πεθαναν. Μονο τα black molly περασαν ICH και τα απομονωσα σε μιρκοτερο ενυδρειο οπου τους εκανα και την καταλληλη θεραπεια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 10 queries