Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 12-01-11, 11:53
Το avatar του χρήστη mitsos1975
mitsos1975 Ο χρήστης mitsos1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2010
Περιοχή: Larissa
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα ειναι πιο σημαντικη η διαχυση.απλα το δικο μου το ενυδρειο ειναι ενα 110 λιτρα με ευκολα φυτα,υποστρομα και φως 2χ18 watt t8 αν δεν κανω λαθος.λιπασματα δεν ριχνω γιατι εχω ενα θεματακι με τριχοειδες καφεπρασινη αλγη την οποια την πολεμω κλαδευοντας και με εβδομαδιεες αλλαγες νερου.καποιοι μου ειπαν οτι το co2 βοηθαει και λεω να το δοκιμασω για αρχη με αεροπετρα και αν ολα ειναι οκ να παρω κατι αλλο για διαχυση..πιστευεις οτι ειναι λαθος?ααα ξεχασα να αναφερω οτι το ενυδρειο τρεχει 3 μηνες.
Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα στο φόρουμ σίγουρα θα σε βοηθήσει το CO2, αρκεί να βρείς μια ισορροπία στις απαιτήσεις των φυτών και να μήν έχεις προβλήματα με άλγες!
Αυτό που έχω καταλάβει είναι : όταν εμφανίζεται άλγη κάνεις ένα βήμα πίσω.
Με την αερόπετρα θα δείς σίγουρα διαφορά, αλλά μάλλον μικρή. Εγώ μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή του Aquaman. θα κοιτάξω για κανένα κυκλοφορητή σρο petculumus.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ, αλλά δεν είναι εκει το θέμα, ήθελα να εστιάσετε, στις φυσαλίδες που γεμισαν το ενυδρείο!!!!

ΥΓ. ΤΟ ενυδρείο το διέλυσα για να μπλέξω με τα γρασίδια!!!
Eντάξει, εστιάσαμε στο θέμα μας.
Απλά είδαμε και τα υπόλοιπα!
__________________
Raven is the best!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mitsos1975 : 12-01-11 στις 11:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01876 seconds with 10 queries