Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-01-11, 11:50
lizaki Ο χρήστης lizaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-01-2011
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SlimData Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι διαστάσεις ακριβώς είναι το ενυδρείο?
Είπες 35*20. Ύψος?
Αν υποθέσω ότι το ύψος είναι μάξιμουμ 30 πόντους μιλάμε για 20 λιτρα, ίσως και λιγότερα. Μόνο του το κάθε ψάρι θέλει μινιμουμ 30 λίτρα. Επίσης απ'ότι καταλαβαίνω μέσα έχει μόνο νερό, φίλτρο και τα δυο ψαράκια. Ούτε άμμο, ούτε φυτά, ούτε κρυψώνες. Πράγματα που είναι εντελώς απαραίτητα.

Φαγητό το συνηθισμένο είναι 2 φορές τη μέρα και ποσότητα όση μπορούνε να καταναλώσουνε σε 2 λεπτά, όχι περισσότερο.

Εκ πρώτης όψεως και με τις λίγες γνώσεις μου νομίζω ότι επιβάλλεται να φύγουν από αυτό το ενυδρείο. Κατανοώ ότι είναι δύσκολο γιατί βρέθηκα κι εγώ στην ίδια θέση με εσένα λόγω κάποιων άθλιων σε pet-shop. Βασικά βρέθηκα με δυο χρυσόψαρα σε 10 λίτρα.
το ενυδρειο ειναι 35χ20 .το υψος ειναι 20 ποντους.ναι εχει μονο νερο,φιλτρο και τα ψαρακια.ενα βραχο μικρο με λουλουδακι {ψευτικο δηλαδη}και διαφορα πετραδακια χρωματιστα.
Αδυνατό να αγορασω αλλο ενυδρειο γιατι αποτι βλεπω ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες και ειδικα οταν δουλευει ενα ατομο με δυο μικρα παιδια ειναι ακομα πιο δυσκολο.
Μακάρι να μην παθουν τιποτα τα ψαρακια γιατι θα στεναχωρηθουν και τα παιδια μου.
σε ευχαρηστω πολυ παντως..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,41056 seconds with 10 queries