Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 11-01-11, 23:17
Το avatar του χρήστη Μίμης
Μίμης Ο χρήστης Μίμης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: Μυτιλήνη(Λέσβος)
Μηνύματα: 787
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Μίμης
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgebruno Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιμη πολλοί είναι αυτοι που έχουν χρησιμοποιήσει μεσογειακό βράχο για το reef τους.Γιατί να μην το δοκιμασεις και συ?Οπως πολλοί είναι αυτοί που κάνουν αλλαγές νερού από τη θάλασσα διωρθώνοντας λίγο την αλατότητα.Σε νησί είσαι....¨Οσο για τον βράχο δεν χρειάζεται να βουτήξεις πας σε μια τράτα...Τα 48 βατ του φωτιστικού σου είναι υπέρ αρκετά για ένα reefακι σαν το δικό σου.Το σκίμμερ αν κάνεις συχνές αλλαγές δεν το χρειάζεσαι,και αν θελήσεις για τα λίτρα σου υπάρχουν πολλές επιλογές και φθηνές..Την αυτόματη αναπλήρωση μπορείς να την κάνεις με υλικά από το σπίτι σου με κόστος υλικών κάτω από 10 ευρώ..το θέμα είναι βέβαια να κρατηθείς και να μην βάλεις ένα σκασμό ψάρια μέσα σε 60 λίτρα...όπως και να κάνεις υπομονή στο στοκάρισμα του ενυδρείου σου..Αυτά και καλή αρχή...
φιλε μου πολυ ενδιαφερον αυτα που μ λες.αν μπορω να δοκιμασω βραχο μεσωγειακο εχεις δικιο,απο τρατες θα μπορουσα να βρω..αρκει να εχει κρατηθει ζωντανος.να κανω αλλαγες απο θαλλασα μια στο τοσο ναι..αλλα για καθε μερα αλλαγη νερου απο θαλασσα δε γινεται.και αφου ειναι καλος ο φωτισμος για να μην εχω μεγαλη εξατμηση λες να κανω την πατεντα με το πλαστικο? με συχνες αλλαγες δε χρειαζομαι σκιμμερ? δε το ξερα αυτο..ειναι και κατι που δε μ αρεσε αισθητικα ..βεβαια αν εχω το σκιμμερ θα κανω πιο αραια αλλαγες?
για πες και τη πατεντα για την αναπληρωση με 10 ευρω..μ αρεσε
σκοπευω να βαλω αρκετα κοραλια,2 clown και κανενα μανδαρινο ή τετοιο στυλ μικρου ψαριου. τιποτα αλλο.
σ ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries