Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 20-12-10, 21:28
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτός ο αριστερός βράχος με τη riccia είναι αίσχος, μπορώ να σε απαλάξω από την παρουσία του.
ελα να το παρεις ειναι μια βλακεια και μιση

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον έχεις δίκιο για τη σύγκριση της μός και τις πέτρες. Εξάλλου με το χρόνο θα αποκτήσουν τη φυσική πατίνα της πρασινάδας. Κάποιες ιδέες ακόμη....
Τη flame που είπες τη φαντάζομαι δεμένη κάπου χαμηλά (γιατί αναπτύσσεται προς τα πάνω) ανάμεσα άπό χαραμάδες που αφήνουν οι βράχοι. Ανάμεσα από τις χαραμάδες φαντάζομαι επίσης και μερικά κλωναράκια micrantemoides όπως και λίγο πράσινο μυριόφυλλο στο δεξί τμήμα για να κρύψεις τον εξοπλισμό.
Εκτος απο την μοςς αναμεσα απο τους βραχους που ειναι μια καλη ιδεα που θα το δοκιμασω τα αλλα εχουν κινδυνο να χαθει το βαθος

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανέμορφο στήσιμο και σίγουρα θα γίνει πολύ δυνατό αργότερα. Γνώμη μου....μην βάλεις άλλα φυτά. Αυτά που έχεις μέσα είναι υπεραρκετά για τέτοιου τύπου ενυδρείου. Πολύ δυνατό, καλή συνέχεια
Ευχαριστω και εγω λεω να μεινω σε λιγους τυπους φυτων για να ειναι πιο ευκολη και η συντηρηση


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξάνδρα Κατσούρη Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι πιστεύω πώς είναι πιο γοητευτικές οι πέτρες όταν ξεπροβάλλουν από διάφορες κοντές πρασινάδες. Και τα ενυδρεία τύπου iwagumi πάντα με αιχμηρές γρίζες πέτρες, έχουν συνήθως ανέμελους πράσινους τάπητες και φούντες εδώ κι εκεί από eleocharis parvula και acicularis.
Αλεξανδρα αυτο δεν ειναι Iwagumi αλλα mountainscape (προς το παρων τουλαχιστον) οποτε το πιο βασικο κριτηριο ειναι να μην χαθει το υψος και το βαθος του hardscape για αυτο σε τετοιου ειδους ενυδρεια βαζεις μονο κοντα φυτα και καθολου stemplantas (δεν μπορει ενα φυτο να ειναι το ιδιο ψηλο με ενα βουνο)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kingrim : 20-12-10 στις 21:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01771 seconds with 10 queries