Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 06-12-10, 21:01
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoloutso Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι εντελως ασχετο!Και για μενα εισαι εντελως λαθος σκεπτόμενος.
Σκεψου απλα και χωρις να κοιτας υποχθόνια. Ολοι μας το χομπι μας κανουμε. Εγω ειμαι χομπιστας κατα κυριο λόγο.

Επειδη ως ερευνητης, μου αρεσει να ο ψαχνω λιγο, σε ενημερωνω οτι ισχυει. Ψαξτο κι εσυ λίγο παραπανω.
Σου ανταπαντάω με ερωτηση. Αν θεωρεις οτι σε εξαπατουν οι εταιρείες, τοτε γιατι δεν τους κανεις μήνυση? Αφου εεισαι τοσο βεβαιος θα οικονομισεις πολυ χρημα για την εξαπάτηση από τοσες εταιρείες.
Μπορω να σου πω αναφερω ονοματα και εταιρειων και κυριως σκευασματων που πραγματικα ειναι κορυφη στα βακτηρια. Αλλα αν δε μου πει το οκ καποιος συντονιστης δε θα το κανω.

Κι εγω πειραματικα πάλι θα πω οτι ΔΕΝ θα επιζησουν σε μια τοσο αποτομη και μονιμη αλλαγη. Οι λογοι ειναι απλοι. Ψαξτο.. και θα καταλαβεις.
Οταν μπόλιαζες μηπως εκτος απο το μπολι για να εισαι σιγουρος έριξες και βακτηρια?
Μανία με τις μηνύσεις έχετε εκεί, ή μήπως κάνω λάθος ότι μηνύσατε μέλη του φόρουμ ??? Κι αυτό άσχετο και υποχθόνιο.
Αν μηνύαμε όλες τις εταιρίες που τα προϊόντα τους δεν κάνουν αυτό που υπόσχονται, δεν θα κάναμε άλλη δουλειά.
Γιατί δεν με μηνύουν άλλωστε αυτές για συκοφαντική δυσφήμιση (σου θυμίζει τίποτε?) αν είναι τόσο σίγουρες ότι δουλεύουν?
Αστείο επιχείρημα, αλλά απλώς αντιστρέφω το δικό σου, η αλήθεια είναι ότι δεν αποδεικνύεται πειραματικά ούτε το ένα, ούτε το άλλο,
γιατί το αν θα δουλέψουν εξαρτάται από τόσους διαφορετικούς παράγοντες, που δεν μπορεί να εξαχθεί συμπέρασμα που να σταθεί σε δικαστήριο.

Έχεις τη γνώμη σου κι εδώ μπορείς να την πεις χωρίς να σε μηνύσει κανείς, εμένα πάντως δεν θα με πείσεις, ότι και να πεις.
Κι αυτό γιατί έχω μπολιάσει αμέτρητες φορές ενυδρεία δικά μου και φίλων, χωρίς να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα συσκευασμένα βακτήρια.
1-2 φορές τα δοκίμασα και ταυτόχρονα (είμαι κι εγώ ερευνητής) κι έπιασε, δεν ξέρω όμως αν δούλεψαν αυτά ή το μπόλι.
3 φορές τα έβαλα μόνα τους και το ενυδρείο δεν έστρωσε.

Κι εν πάσει περιπτώσει, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση επιμονή ν' αγοράσουμε κάτι που το βρίσκουμε δωρεάν, ή μάλλον
κάτι μου περνάει από το μυαλό, αλλά δεν το λέω, γιατί φοβάμαι τις μηνύσεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01735 seconds with 11 queries