Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #134  
Παλιά 06-12-10, 00:23
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

H τελευταια φορα που ασχοληθηκα με αυτο το ενυδρειο (ως aquascape), ηταν τον 15αυγουστο , οταν και το φωτογραφισα..
Μετα το παρατησα χωρις λιπανση και CO2 περιπου για 3 μηνες λογω πολλης δουλειας, διακοπων και υποχρεωσεων.
Παρ ολα αυτα το ατιμο αν και απεριποιητο, συνεχιζει να ειναι ομορφο και οσο παει οι αλγες μειωνονται. Εχει ισορροπησει για τα καλα τωρα πια και συγχωρει καθε λαθος μου. Το μονο φυτο που δεν αντεξε και το εχασα εντελως αν και ειχα μεγαλη ποσοτητα, ηταν η Blyxa !!
Το μονο που κανω πλεον ,ειναι αλλαγες νερου καθε εβδομαδα 40-50% και οποτε θυμαμαι ριχνω κανα καλιο ή λιγα ιχνοστοιχεια..

Ειχα αποφασισει αυτο το μηνα να κανω ολικη αλλαγη, να ξηλωσω τα παντα και να δωσω ψαρια, γαριδες, φυτα καθως και το ιδιο το ενυδρειο..αλλα λεω να το αναβαλλω γιατι θελω να κανω μια τελευταια προσπαθεια να το φερω εκει που θελω. Να κλαδεψω και να τακτοποιησω τα παντα ωστε να δειξει στα καλυτερα του, και επειτα να το βγαλω μια σειρα φωτογραφιες για τους φετεινους διεθνεις διαγωνισμους.
Διξειδιο τωρα υπαρχει αφθονο μιας και οι καλοι μου φιλοι,για αλλη μια φορα με στηριξαν και με βοηθησαν και τωρα εχω 3 μπουκαλες (6κ, 5κ, και 3μιση κιλα) γεματες και παλι.

Επειδη μου αρεσει να παρακολουθω τα ενυδρεια των αλλων και την εξελιξη τους και εχω μαθει πολλα απο τετοια οδοιπορικα, συνεχιζω την παρουσιαση αυτου του aquascape τωρα που ο "θρονος" ειναι στα κατω του και παρατημενος στον αυτοματο πιλοτα..








Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01655 seconds with 11 queries