Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-03-04, 15:47
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lasal
Σε μια παλιότερη συζήτηση με μέλος του board ειχα αναφέρει πως τα gourami μου αρέσκονται να χτυπάνε το θερμόμετρο και αυτό με την σειρά του το τζάμι.
Παράγει ενα χαρακτηριστικό ήχο που δεν περνάει απαρατήρητος.
Στην αρχή νόμιζα πως τα ψάρια είχαν παράσιτα.
Τελικά αποδείχτηκε πως απλά αρέσκονταν να χτυπάνε το θερμόμετρο ειτε με το πλάι του σώματος είτε και με την μύτη.
Και οταν το έκανε ενα ψάρι ακολουθούσαν και τα υπόλοιπα.
Το έχει συναντήσει κανείς αυτό?

Ενω αυτο το γεγονος δεν το εχω συναντηση σε κανενα απο τα αφρικανακια μου .

Το εχω συναντηση ομως στο θαλλασινο (reef) που εχω και εχω αντιλυφθει τον maroon κλοουν να κτυπαει εναν απο τους αισθητηρες απο το σταθερο πολυοργανο μετρησεων. Συγκεκριμενα σπρωχνει τον ενα αισθητηρα στο τζαμι και ακουγεται συνεχομενα για δεκαπεντε περιπου δευτερα ενα ανατριχιαστικο -εαν δεν ξερεις τι γινειται- τακ-τακ-τακ...

Θελετε και το καλυτερο? Ξερετε ποτε το κανει το κουτσουνι μου ? Οταν εχουν κλεισει ηδη ολα τα φωτα του ενυδρειου και εχω στο σπιτι επισκεψεις οποτε και ανοιγω καποια αλλα φωτα του καθιστικου (οχι κατι ιδιαιτερα τρελο) και υποθετω πως επειδη μπαινει φως στο ενυδρειο του και δεν μπορει να κοιμηθει, με αυτον τον προτωτυπο τροπο παραπονιεται!!!!!

Σημειωση....οταν κλεινω τα φωτα δεν το ξανακανει........ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΨΑΡΙΟΥ......
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01750 seconds with 10 queries