Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-12-10, 17:00
isaias1983 Ο χρήστης isaias1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις παιδια!
Διαβασα λιγα πραγματα απο αυτα που δωσατε στα links αλλα δεν καταλαβαινω κ πολλα...Θα τα διαβασω κ αναλυτικοτερα το βραδυ που θα εχω χρονο.
Το χρωμα του νερου στο ενυδρειο ειναι διαφανο κ στα ματια μου τουλαχιστον φαινεται καθαρο.Οπως ειπα κ στην αρχη δεν εχω αλλαξει καθολου το νερο για πανω απο ενα χρονο.
Αυριο θα παω να αγορασω μια αντλια.Μαυτην δλδ θα βγαζω το νερο?Τι αλλο χρειαζεται να αγορασω?Επισης προτεινετε μου τι test πρεπει να παρω,αν γινεται σχετικα φτηνα γιατι δεν παιζουν πολλα χρηματα αυτην την εποχη...
Προσπαθησα επισης να καταλαβω πως πρεπει να καθαριζουμε το φιλτρο κ δεν καταλαβα ακριβως.
Εγω εβγαζα ολο το Eheim κουτακι το πηγαινα στο μπανιο κ το καθαριζα μεχρι να φυγει ολη η βρωμα.Στουμπωνε απο την βρωμα κ δεν ειχε καλη ροη οποτε κ το καθαριζα καθε 15-20 μερες.Το ιδιο εκανα κ με το αλλο φιλτρο που ειχε εξαρχης το ενυδρειο.Αλλαζα τον υαλοβαμβακα κ επλενα καλα το σφουγγαρακι μεχρι να καθαρισει.
Τα ψαρακια εκτος απο το Εpalzeorynchus frenatus τα αλλα δεν ειναι επιθετικα μεταξυ τους.Δεν τα βλεπω ποτε να τσακωνονται.
Εβγαλα κ μερικες photos για να δειτε πως ειναι το ενυδρειο μου.














Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01788 seconds with 10 queries