Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 02-12-10, 11:28
Μανος Θες Ο χρήστης Μανος Θες δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Φιλε bantourakis,

προσωπικη συμβουλη, ψαξτο λιγο καλυτερα γιατι εαν βαλεις μεσα black ghost προβλεπω οτι αλλο μικροτερο βαλεις να γινεται ορεκτικο.

Για μενα εφοσον ειναι πρωτη προσπαθεια ιδανικα ειναι ψαρια που ζουν σε ευκολες προδιαγραφες νερου, κυριως κοντα σε δικτυου οπως:

1)cpd και τα κοντινα ειδη danio
2)iriatherina veneri
3)pseydomugil furcatus και τα κοντινα pseydomugil gerdrudae-signifier
4)Peacock gudgeon
5)και τα γνωστα γκαπι, ξιφοφοροι, πλατυ κλπ κλπ

Απο το 1 εως το 3 εχω μαζι γαριδες red cherry στο ενα ενυδρειο και Amano στο αλλο, και δεν εχω δει κανενα προβλημα.

Τωρα για πλαστικα διακοσμητικα,τον Μπομπ Σφουγγαρακη και τον Πατρικ....
Δε νομιζω να εχει κερδισει ποτε σε κανενα διαγωνισμο ομορφιας ενυδρειο με πλαστικα φυτα και με το 'ενοχο' φιλικο ζευγαρι Μπομπ-Πατρικ, και γενικα αν ρωτησεις 100 ατομα μεσα στο φορουμ οι 99 -κι εγω μεσα-θα σου πουν οτι ειναι τρομερα κακογουστο και να το βγαλεις.

Οποτε για να δημιουργησεις πιο ομορφο αποτελεσμα αλλα και καλυτερο περιβαλλον για τους ενοικους του ενυδρειου σου καλο θα ηταν να ειναι οσο το δυνατον πιο φυσικο το περιβαλλον.

Καλη αρχη και κυριως καλο διαβασμα στο φορουμ γιατι οσο πιο καλα προετοιμαστεις,τοσο λιγοτερο θα τρεχεις μετα, καλες οι συμβουλες απο τα μελη του φορουμ αλλα θελει και διαβασμα....
(εχε υποψην σου οτι υπαρχουν πληροφοριες οτι ο Bob δεν ειναι μονο φιλος με τον Πατρικ,κατι ηξεραν εκει στην ελληνοφρενεια,χεχεχεχε)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries