Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 01-12-10, 09:34
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

πολυ πολυ καλο.

α) ο φωτισμος ειναι μικρος αλλα ειναι καλα για αρχη.
β) Απο λιπασματα θελεις νιτρικα εχεις 0 και τα φυτα θα την ακουσουν
γ) Απο τα αλλα λιπασματα μην βαζεις για κανα μηνα απο την μερα που εβαλες τα φυτα και μετα να κανεις σιγα σιγα κινησεις δηλ αν θελεις να πας τελικη δοση 1μλ να βαζεις 0,25 καθε εβδομαδα μετα 0,50....
δ) Δεν κλαδευεις για κανα μηνα.
ε) Οταν βαλεις αλλη λαμπα να την βαλεις να αναβει για μερικες ωρες στην μεση της φωτοπεριοδου και καθε εβδομαδα να βαζεις +15-30λεπτα. αν δεις οτι βγαζεις αλγη κανεις ενα βημα πισω
στ) Για την αλγη στην μοςς με ενα ψαλιδι κοψε ολο το τμημα που εχει αλγη αλλλιως θα χασεις την μοςς (εαν παρεις αλγοφαγα δωσε λιγο χρονο να δεις αν θα την καθαρισουν αλλα αμα δεις οτι αυξανει γρηγορα κανε οτι σου ειπα πριν)
Δεν εχεις νιτρικα για αυτο νομιζω πως οι αλγες κανουν παρτυ παρε και αρκετα αλγοφαγα
ζ) με την λιπανση το ΕΙ χωρις να εχω κανει χρηση ειναι το καλητερο προγραμμα απο εκει και περα το ξαναβλεπουμε οταν κλεισεις τον μηνα σου.
η) Για το τενελους 2 λυσεις
α) Φωναζεις τον Βοκωστα
β) Βαζεις Αγγελια
θ) Αυτο που βγαινει απο την μοςς εαν ειναι αυτη που σου εχω δωσει εγω ειναι Riccia ειναι μια αλλη μοςς με πολυ ομορφο χρωμμα αλλα χωρισε τα πριν γινουν ενα και μετα ειναι αργα.

με κουρασες πρωι πρωι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01399 seconds with 10 queries