Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 22-11-10, 22:58
Το avatar του χρήστη mpoumpoula
mpoumpoula Ο χρήστης mpoumpoula δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Βύρωνα
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου καλως ηρθες και καλη αχη!!! απο οτι φενεται εισαι υπομενετικος και με λιγο διαβασμα θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα!!
τωρα εχεις ακομα αμωνια στο ενυδριο σου, οποτε δεν εχει στρωθει!!! οποτε ναι συνεχιζεισ να ριχνεις τροφη και περιμενεις(η παιρνεις μπολι και δεν περιμενεις ) διαβασε τα ποστα για τους αρχαριους και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!!!

οτιδηποτε θελεις ειμαστε ολοι εδω προθυμοι να βοηθησουμε!!
Καταρχήν ειμαι φίλη και όχι φίλος!. Το διάβασμα που εχω ριξει, δε λέγεται! Κι αυτο μετα τις 01:00 το βράδυ που κοιμούνται όλοι (εχω και τρία παιδιά, το μικρότερο 2,5μηνών, οπότε καταλαβαίνεις!!!!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες!
Τα βακτήρια αφού τα παρήγγειλες ρίξτα αλλά δεν φαντάζομαι να κάνουν κάτι.
Τα ανθεκτικά φυτά δεν χρειάζονται λιπάσματα.
Καλώς σα βρήκα!!! Γιατι τόσο αρνητικός με τα βακτήρια;;;; Πριν 11 χρόνια που έστρωσα πρωτη φορά το ενυδρείο, έτσι το εκανα και λειτούργησε άψογα για 9 χρόνια! Όσο για τα φυτα... πίστεψε με ότι μπορω να καταστρέψω και τα πιο ανθεκτικά!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλωσόρισες φίλη.
Το ενυδρείο δεν είναι ακόμη στρωμένο, αλλά κοντεύει, μόλις μετρήσεις αρκετά νιτρικά (ΝΟ3) και μηδενικά τα άλλα 2, θα είναι έτοιμο.
Συνέχισε με βακτήρια και τροφή αν δεν βιάζεσαι, ή ζήτα μπόλι για να επιταχύνεις ανέξοδα την διαδικασία.
Τα βακτήρια της prodibio δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά τίποτε δεν είναι τόσο γρήγορο, αποτελεσματικό και τσάμπα σαν το μπόλι.
Οι ταμπλέτες της Seachem για λίπασμα είναι από τις καλύτερες, καλά έκανες και τις πήρες.
Άρχισες καλά και προφανώς δεν είσαι αρχάρια, αλλά δεν χάνεις τίποτε να διαβάσεις τα υπομνήματα για τους αρχάριους.
Άντε με το καλό και τα πρώτα ψάρια και κράτα μας ενήμερους.
Καλά τα λες με το μπόλι, αλλά πού να το βρω;;;;;;;;;; Ναι, δεν ειμαι αρχάρια αλλα δεν είμαι και έμπειρη, οπότε.... διάβασμα και πάλι διάβασμα!!!!!!! Ευχαριστώ για τις ευχες!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpoumpoula : 22-11-10 στις 22:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 10 queries