Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 21-11-10, 10:54
Το avatar του χρήστη lans
lans Ο χρήστης lans δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 649
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην lans Send a message via Skype™ to lans
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
αλαγες νερου λοιπον σιγουρα και μετρισεις καθε 2 ωρες το πολυ για να βλεπεις σε τι κατασταση ειναι το φιλτρο σου.

εχεις κανει τωρα αλαγη ειπες 50% περιμενε να δουλεψη λιγο το νερο στο φιλτρο σου μετρα μετα απο μια ωρα απο τωρα και προσπαθισε να δωσεις και απο το αλλο σου ενυδρειο μπολι στα ειδη υπαρχον του προβληματικου ενυδρειου σου. δυο ενυδρεια δεν εχεις?
και προσπαθισε να μην ριχνεις πολλη τροφη (εαν εχεις κοκους)για τον βυθο.
βαλε μια φωτο απο την τροφη που δινεις σε ολα τα ψαρια σου να δω.
αλλα σιγουρα να ξερεις εχεις πολλα ψαρια οποτε διαλεξε τι πρεπει να χαρισεις. ο μονομαχος ξερεις οτι δεν παει με τα ψαρια που εχεις ετσι δεν ειναι? τι τον πηρες?
οι ξιφοφοροι σου ειναι ειδη μεγαλα ψαρια και τα πολλα σου guppy που αυριο μεθαυριο θα γινουν ακομη πιο πολλα τι θα κανεις τοτε?προσπαθισε να φερεις μια ισιροπια στο ενυδρειο σου και εαν τα αγαπας ολα αυτα παρε ενα ακομη και χωρισε τα το καθενα με της ιδιες συνθικες διαβιωσης.αυτα

να σου πω...οσον αφορα για τον ελενχο του νερο αυτο θα εκανα.
επισεις εχω 3 ενυδρεια πλεον, μπηκε και αλλο στην οικογενεια.

...πλεον δεν θα την ξανα πατησω με την τροφη που καταλαβα την μαλακια μου.

Επισεις, καποια ψαρια θα εφευγαν, και ο μονομαζος ειναι 6 μηνες εκει μεσα, ο πιο λελε και μην σας κανει εντυπωσει, και τα παει παρα πολυ καλα εκει μεσα.
ΑΝ και ξερω οτι καποια δεν πανε εκει...αλλα θα τα αλλαζα, απλως ειδα οτι τα πηγεναν πολυ καλα ολα τους γι αυτο και καθηστερουσα να τα αλλαξω.και πραγματικα δεν εχω καθολου μαχες μεσα...!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
η φροντιδα καμια φορα ερμηνευεται αλλιως. εσυ μπορει να ησουν ολη μερα πανω τους και να τα παρατηρουσες..να τα ταιζες...να κοιτουσες για αρρωστιες με λιγα λογια να λες "τα φροντιζα"...αλλα τα καημενα θελανε περισσοτερη απλα χωρου και σωστη χημεια νερου (πεχα σκληροτητες)...οποτε θεωρουν (και συμπεριφερθηκαν ετσι) οτι δε τα φροντιζες...
κοιταξε απο εδω και περα να εχεις πιο σωστη συνθεση και ιχθυοφορτωση..
καταλαβενω τι θες να μου πεις.

...και δεν εχεις αδικο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν εχουν μεινη μεσα απο χθες βγαλτα γιατι δεν θα στρωσεις ποτε το φιλτρο σου.κανε ενα ελενχο προσεχτικο και εαν παρη το ματι σου τροφη βυθου εξω κατευθειαν.να ξερεις οτι εαν ξαναβαλεις τωρα τετοια τροφη 2-3 το πολυ και ελενχο εαν την τρονε γληγορα.εαν μεινη θα ξαναεχεις τετοια προβληματα να ξερεις.και παντα μετα απο τετοιο φαγοποτι να μετρας γιατι οπως σου ειπα η αμωνια ειναι ετοιμη..... μαλλον ξερεις τι πρεπει να προσεχεις απο δω και περα.καλη επιτιχια λοιπον.θα περασεις μια ωραια κυριακη ΠΙΟ κοντα στο ενυδρειο σου.και οτι αλλο θες να ρωτας.ετσι μαθενουμε ολοι.
αυτο κανω παντα...ειμαι απο πανω τους οταν τα ταιζω.
...ειναι αυτο που λενε και οι γιαγιαδες μας, "η κακια η ωρα"
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάνε και ένα σκούπισμα στον βυθό να μαζέψεις ότι έχει απομείνει από την τροφή.

ΥΓ Μην ταΐσεις σήμερα.
δεν θα τα ταιζα σημερα καθουλου...
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------------
Να είχα και μια λιμνούλα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lans : 21-11-10 στις 10:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01833 seconds with 10 queries