Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 12-11-10, 10:38
sfk Ο χρήστης sfk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-08-2008
Περιοχή: Karditsa
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή

1. Συντομα θα σας ανεβασω φωτο απο το μικρό ενυδρείο
2. Σας φωτογραφισα καμποσα λεντ για να παρετε μια ιδεα. Περισσοτερες λεπτομερειες αργοτερα.
3. Η κατασκευη πρωτα θα τελειωσει και μετα θα ανεβασω ολο το αρθρο. Δε μπορω να γραφω βημα-βημα, α)γιατι ειναι κουραστικο και το σημαντικοτερο β)αν προκυψουν στην πορεια λαθη-ατελειες θα πρεπει να τα αναιρω.
4. "πτώση απόδοσης με την παροδο του χρόνου" :
οι κατασκευαστες των led αυτων αναφερουν μια μικρη πτωση αρχικα της
αποδοσης και στη συνεχεια σταθερη λειτουργια για 50.000 ώρες!!!(50.000/12/365=11,4 ΕΤΗ, δηλ για 12ωρο αναμμα θα μας κρατησουν 11μισι χρονια).
Προσωπικη μου αποψη, οτι επειδη το φως σαν ποσοτητα ειναι παρα πολυ, τα δουλευουμε σε μικροτερη ταση(αντι 3,7 στα 3,2 Volt) και πετυχαινουμε πιο νορμαλ συνθηκες λειτουργίας.

-Επειδη ομως οσο γραφω τοσο περισσοτερες αποριες θα εχετε, σταματω καπου εδω και παρακαλω να κανετε υπομονη.
Το αργοτερο σε ενα μηνα θαχετε ολο το αρθρο μου.

*κοκο: ρωτησα το φιλο μου σχετικα με το κυκλωμα Ανατολη-Δυση. Μπορει να αναλαβει να σου το κατασκευασει αλλα οχι αμεσα. Επειδη σκεφτεται να κανει μαζικη παραγωγη, για οσους ενδιαφερονται, θα συγκεντρωσει οσο περισσοτερα υλικα (πλακετες, προγραμματιζομενα, κ.λ.π.) μπορει και θα ξεκινησει.
__________________
"Θέλει Γνώση και Τόλμη το DIY-ing"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01366 seconds with 10 queries