Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-11-10, 15:15
cristos347 Ο χρήστης cristos347 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: αγρίνιο
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

σας ευχαριστω πολυ ολους σας για το ενδιαφερον..αρχιζω μια πρωτη αλλαγη με τη μιση ποσοτητα νερου και θα συνεχισω με εβδομαδιεες του 1/4 του νερου.το ενυδρειο ειναι 160 λιτρα μονο..ξερω ξερω μην αρχισεται να βαρατε ολοι, ειναι πολυ μικρο αλλα στα σχεδια ηταν ενα μεγαλυτερο ενυδρειο των 400 λιτρων που λογω οικονομικων δεν εγινε..εχω καλο εξωτερικο φιλτρο της eheim απλα λογω δικης μου παραμελησης συνεβη αυτη η ασθενεια..ταιζω μονο με ωμη τροφη(καλαμαρια, γαριδες, μυδια και καρδια απο βοδι)οποτε τα νιτρικα σε συνδιασμο με την παραμεληση μου στις αλλαγες και την αυξηση τους απο τις ωμες τροφες πρεπει να εχουν γινει οξυ..(αναρωτιεμαι πως ο πλεκοστομος την εχει βγαλει ακομα καθαρη μιας και ειναι πολυ πιο ευαισθητος στην κακη ποιοτητα του νερου..)οχι δεν μετραω νιτρικα και ειναι νερο βρυσης και οχι απο α.ο.θα επανελθω στην περιποιηση του ενυδρειου και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ξαναεχω προβλημα οπως δεν ειχα 2 χρονια τωρα παρα τα αρνητικα που βλεπεται οσον αφορα τα λιτρα, την διατροφη και την α.ο.
ευχαριστω και παλι οσους ενδιαφερθηκαν..ναστε ολοι καλα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries